IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Salutare

This topic is about Salutare, the author, Durasel, wrote about: As dori sa cumpar o masina ,este prima mea masina. Bugetul meu 2000 euro. Doresc sfaturi care din marcile urmatoare sunt fiabile si usor de intretinut ... To read more just scroll down

> Salutare
Durasel
post Nov 12 2015, 06:31 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 12-November 15
Member No.: 147.310



As dori sa cumpar o masina ,este prima mea masina. Bugetul meu 2000 euro. Doresc sfaturi care din marcile urmatoare sunt fiabile si usor de intretinut + consum mic: Opel corsa ,Peugeot 206 ,Fiat punto .As fi recunoscatori pentru cateva sfaturi.Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies (1 - 2)
vladon3
post Nov 16 2015, 08:37 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 15-November 15
Member No.: 147.321



la 2000 de euro iti recomand cu mare drag sa cauti un golf 3 TDI, repet, la 2000 de euro iti permiti sa gasesti unul in stare ff buna, ma refer ca si rugina la caroserie si ca si intretinut din punct de vedere mecanic, este o masina foarte fiabila, usor de intretinut daca o tii din scurt, si consum mic, ba chiar consum mult mai mic decat ce zici tu acolo si anume , opel corsa sau etc. cine stie despre ce vorbesc poate sa imi dea dreptate , si trage si foarte bine fiind un motor cu turbina. iti recomand daca esti curios sa te interesezi de golf 3 tdi, iti recomand sa cauti motorizarea de 1.9 tdi cod motor 1z sau ALH , daca prinzi de la cineva un tdi bun si ai si tu la randul tau grija de el , nu vei regreta alegerea facuta biggrin.gif bafta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma2016
post Apr 13 2016, 03:30 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 5-April 16
Member No.: 148.059



Eu am un Suzuki Jimny si il ador - mi am dorit masina asta timp de 5 ani - am strans bani in tot timpul asta si mi-am luat-o - de un an o coduc. smile.gif
Si iti recomanda sa iti iei o masina care sa iti placa asa cu adevarat, mai bine mai strangi bani, mai astepti, decat sa iei una ieftina doar pt ca doar pe aia ti-o permiti.
Succes!

Emmanuela


Si orice masina ti-ai lua - tine cont - daca ai ai probleme cu vreo piesa, poti lua de aici piese foarte ieftine: http://www.pieseauto.ro/cele-mai-ieftine-piese-auto.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 09:27 PM