IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Salutare

This topic is about Salutare, the author, Durasel, wrote about: As dori sa cumpar o masina ,este prima mea masina. Bugetul meu 2000 euro. Doresc sfaturi care din marcile urmatoare sunt fiabile si usor de intretinut ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Salutare
Durasel
post Nov 12 2015, 06:31 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 12-November 15
Member No.: 147.310



As dori sa cumpar o masina ,este prima mea masina. Bugetul meu 2000 euro. Doresc sfaturi care din marcile urmatoare sunt fiabile si usor de intretinut + consum mic: Opel corsa ,Peugeot 206 ,Fiat punto .As fi recunoscatori pentru cateva sfaturi.Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vladon3
post Nov 16 2015, 08:37 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 15-November 15
Member No.: 147.321



la 2000 de euro iti recomand cu mare drag sa cauti un golf 3 TDI, repet, la 2000 de euro iti permiti sa gasesti unul in stare ff buna, ma refer ca si rugina la caroserie si ca si intretinut din punct de vedere mecanic, este o masina foarte fiabila, usor de intretinut daca o tii din scurt, si consum mic, ba chiar consum mult mai mic decat ce zici tu acolo si anume , opel corsa sau etc. cine stie despre ce vorbesc poate sa imi dea dreptate , si trage si foarte bine fiind un motor cu turbina. iti recomand daca esti curios sa te interesezi de golf 3 tdi, iti recomand sa cauti motorizarea de 1.9 tdi cod motor 1z sau ALH , daca prinzi de la cineva un tdi bun si ai si tu la randul tau grija de el , nu vei regreta alegerea facuta biggrin.gif bafta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emma2016
post Apr 13 2016, 03:30 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 5-April 16
Member No.: 148.059



Eu am un Suzuki Jimny si il ador - mi am dorit masina asta timp de 5 ani - am strans bani in tot timpul asta si mi-am luat-o - de un an o coduc. smile.gif
Si iti recomanda sa iti iei o masina care sa iti placa asa cu adevarat, mai bine mai strangi bani, mai astepti, decat sa iei una ieftina doar pt ca doar pe aia ti-o permiti.
Succes!

Emmanuela


Si orice masina ti-ai lua - tine cont - daca ai ai probleme cu vreo piesa, poti lua de aici piese foarte ieftine: http://www.pieseauto.ro/cele-mai-ieftine-piese-auto.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 06:26 PM