IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Masina cu apa...refuzata de OSIM!!!!!

This topic is about Masina cu apa...refuzata de OSIM!!!!!, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Masina cu apa...refuzata de OSIM!!!!!
David33488
post Dec 6 2004, 10:49 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 25
Joined: 29-September 04
From: Bucuresti
Member No.: 33.481



Masina care merge cu apa chiar exista!Un profesor de-al meu este "responsabil",impreuna cu un fizician.Bineinteles k am vrut sa ne spuna mai multe,dar nu s-a putut,de fapt nu a vrut sa ne spuna cum functioneaza...mi se pare evident de ce smile.gif Ne-a zis doar k nu are nici o legatura cu arderea,mai exact nu foloseste arderea de carburanti ci cu totul alte proprietati fizice si...apa smile.gif
A fost la OSIM (Oficiul de Stat pt Inventii si Marci) si cei de acolo dupa ce au studiat planurile masinii,fara sa ii dea vreun motiv,i-au respins cererea de brevet...ci doar l-au avertizat sa "aiba grija" si sa puna bine undeva planurile alea!Sa nu mai zic k a primit mai multe telefoane anonime de amenintare in legatura cu subiectul!
Chiar exista o mafie in domeniul asta??Si chiar atat de extinsa e ea?Chiar mi se pare o injosire a noastra a tuturor ca niste mahari bogatani ce profita la maxim de banii nostri (noi,care ne chinuim sa facem statistici care masina consuma cel mai putin) sa impiedice niste oameni destepti care pot sa revolutioneze industria!Poate se pot obtine performante maxime de la o masina si in alte moduri nu numai cu benzina lor!
Dar se pare k nu vom stii decat cand o sa ne lasa "baietii"...Pacat
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 06:31 AM