IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

TEPARI AUTO CONSTANTA - MIHAI LEAGAN

This topic is about TEPARI AUTO CONSTANTA - MIHAI LEAGAN, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> TEPARI AUTO CONSTANTA - MIHAI LEAGAN, Mihai Leagan tepar auto din constanta AutoVit
TrueTrue
post Aug 17 2014, 03:49 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 17-August 14
Member No.: 144.673




NUMELE TEPARULUI - MIHAI LEAGAN date de contact :
0726226704
mihail_leagan@yahoo.com

NE-A CHEMAT DE LA 850KM SA CUMPARAM O MASINA DESCRISA FALS, SI CU, CARE INTENTIONA SA NE DEA TEAPA.
Am pierdut doar 300 de euro , sper ca experienta mea sa salveze banii vostrii!

EVITATI-L, NU ARE MASINI BUNE, LE CUMPARA CU PROBLEME, LE SPALA MOTORUL SI LE DA KM IN SPATE, ETC, APOI CAUTA OAMENI VULNERABILI.
MINTE TOT CE SPUNE, NU VA PIERDETI VREMEA. Astfel de gunoaie nu merita sa stea in libertate.

AM TOATE DOCUMENTELE, ACTELE FACUTE, BILETELE DE TREN, ACTELE MAISNI, SI COPIA MAMEI SALE DE BULETIN, SMS-URI, MAILURI, CE ATESTA!
Sa nu credeti ca e o dezinformare, cereti-mi si va arat toate dovezile.

Evitati!
-

Cautand o masina Hyundai Coupe, am gasit pe Autovit.ro urmatorul anunt: http://www.autovit.ro/hyundai-coupe-C34171131.html

Informatii suplimentare

Dotari:
jante aliaj, trapa, proiectoare ceata, geamuri colorate

Alti parametri:
carte service

Securitate:
ABS, controlul tractiunii, alarma, airbag-uri, imobilizator, antifurt, ESP, EDS

Confort:
geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, inchidere centralizata, radio/CD, servo directie, computer bord, pilot automat, scaune incalzite, senzori ploaie, comenzi volan, senzori parcare, suspensie reglabila, parbriz incalzit

Istoric:
fara accident

Descrierea vehiculului

Impecabila !!! Impecabila !!! Km reali !!! Full options !!! Masina este imecabila din toate punctele de vedere !!! Accept orice test !!! 100 % vopsea originala !!!

CONTACT*
MIH AUTO
Bd. Aurel Vlaicu, Nr. 24, 123456 Constanta
Telefon: +4 0726226704
Contacteaza vanzatorul prin e-mail
Vezi oferta completa a dealerului: http://www.mihauto.autovit.ro/

---------

Fara sa stau pe ganduri l-am sunat pentru a solicita informatii.
Ma asigurat ca masina este perfecta. Iar motivul pentru care o vinde doar la 5000.00 EURO, este ca a stat un an la firma de leassing de unde a cumparat-o foarte ieftin..
Dar ma asigur ca masina este perfecta, km reali, estetica fara greseala si asa mai departe. Iar daca vreau sa vin nu o voi face inzadar.
Mi-a dat actele absolut tot..


A spus ca el reprezinta o companie, un dealer auto autorizat si ca nu sunt tepari..
In final l-am crezut si am venit de la 850km pe tren.. intr-o caldura insuportabila.

La fatalocului era sa fac infart! Masina era extrem de UZATA-FORJATA, iar volanul era ros parca de soareci! Nu arata a 40.000km ci a 400.000 poate!
Tapiterie, efectic toate ornamentele era uzate la extrem.
Exteriorul ... 1000 si una de zgarieturi de toate marimile, cu o culoare fara luciu, de aprca a fost tinuta in grajdi.
In final, daca tot am venit aproape 900 de km, am cheltuit pe drum 300 de euro find doua persoane cu tot, am decis sa o verific la un service - GENEA AUTO.

Acolo mecanicu sa luat de cap!

MOTORUL SPALAT.
BUCSELE STATEA SA CADA.
PLACUTELE DE FRANA NICI CA MAI ERAU.
Si asa mai departe..

Facea niste zgomote masina de parca statea sa cada..

- OMU NE-A LUAT DE PROSTI. MINTEA ORICE SCOTEA DIN GURA.

Inainte sa ajungem in service a spus ca masina e verificata recent si e totul ok, nu avem de ce sa mai mergem acolo.
Placutele de frana sunt bune si asa mai departe. AM INTREBAT DE CUREAUA DE DISTRIBUTIE, SI A SPUS CA NE VA COSTA DOAR 150LEI.
Ne-a luat de ultimi prosti..

Sa dat si inginer auto, si dealer, si service si tot.

OMU E TEPAR ORDINAR. NU ARE CONSTIINTA , NE-A FACUT SA VENIM DE LA 850KM DISTANTA FARA RUSINE!
[color="#000000"][/color]
Attached File(s)
Attached File  GetInline.jpg ( 123.67K ) Number of downloads: 14
Attached File  act2.jpg ( 319.79K ) Number of downloads: 15
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
RUE
post Jul 11 2016, 09:44 PM
Post #2


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



Un vechi fost coleg de forum, Diesel, mi a explicat cum e cu Constanta lor cand imi cautam Outlander:
"-In orice directie arunci o piatra, nimeresti in curte la unul care vinde masini!".

Acum 1-2 saptamani era un anunt promovat de pe Bestauto pe ziarul online local Tion unde apar 3 anunturi promovate cu un Citroen C4 Picaso, 7 locuri, in Timisoara, toate frumoas, si pozele pentru ca nu erau facute in tara, se dadea propietar, numarul de mobil trecut gresit.
Contactat prin anunt a mai dat cateva detalii si un email gen florinpopa914@gmail.com (la kg..). pret 3500 euro.
I am raspuns sa ne vedem cu masina si a insistat sa i scriu pe email in conditiile in care i am spus ca nu i merge mobilul respectiv. Concluzii?

Sa va feriti de cei care incearca un dialog cat mai lung pe email si cu masina care e in alta tara si doar daca dai un avans prin western union pt cheltuiala o sa o aduca in tara.
Mai sunt zeci de tipuri de tepe cu masini.
In Germania sunt f multe tepe in anunturi cu oferte bune in domeniul chiriilor de locuinte care acum sunt f cautate si greu de gasit.
Multe sunt conduse de romani de prin Anglia.


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
- TrueTrue   TEPARI AUTO CONSTANTA - MIHAI LEAGAN   Aug 17 2014, 03:49 PM
- - Flo336   [size="5"][/size][color="#FF0000...   Aug 17 2014, 03:59 PM
- - solmar   Si matale n-ai nici un prieten, prieten al unui pr...   Aug 19 2014, 02:20 PM
- - James Kilowatt   Cata mai amprenta de carbon pentru teapa asta.... ...   Aug 19 2014, 02:59 PM
- - Giani1982   Am vazut postarea si m-amgandit ca ar fi normal sa...   Sep 9 2014, 08:55 PM
- - CristiNitoi   Chiar zilele astea urma sa merg sa vad o masina ca...   Nov 9 2014, 12:49 PM
|- - Whiteshadow   Chiar astazi am fost sa vad niste masini in consta...   Jul 9 2016, 04:26 PM
- - icefrog   Mai bine ne ferim cat putem de astfel de oameni.   Jul 11 2016, 11:44 AM
- - RUE   Un vechi fost coleg de forum, Diesel, mi a explica...   Jul 11 2016, 09:44 PM
- - James Kilowatt   Nu ca țin cu ursul, însã nici eu nu dau numã...   Jul 12 2016, 08:24 AM
- - CTUser   Sa mai adaugam un numar de mobil pe aici : 0730953...   Sep 4 2016, 04:00 PM
|- - Andon3   QUOTE (CTUser @ Sep 4 2016, 02:00 PM) Sa ...   Oct 10 2016, 04:09 PM
|- - Zmeuu   QUOTE (Andon3 @ Oct 10 2016, 02:09 PM) QU...   Oct 13 2016, 01:20 PM
|- - Zmeuu   QUOTE (Andon3 @ Oct 10 2016, 02:09 PM) QU...   Oct 18 2016, 09:22 PM
|- - Zambyl   [/color]QUOTE (Andon3 @ Oct 10 2016, 03:0...   Oct 22 2016, 09:00 AM
|- - MarcelT   QUOTE (Zambyl @ Oct 22 2016, 08:00 AM) [/...   Oct 22 2016, 09:35 AM
- - RUE   Tepari din Germania: pe mobile.de anunt cu Ford Ku...   Oct 11 2016, 10:48 AM
- - MarcelT   QUOTE (TrueTrue @ Aug 17 2014, 01:49 PM) ...   Oct 24 2016, 11:41 AM


Closed TopicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:24 PM