IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

hyundai santa fe

This topic is about hyundai santa fe, the author, thomas123, wrote about: Buna ziua, se merita sa cumpar un sh hyundai santa fe 2002-2006? Ce defecte au? Cutie manuala sau automata? Care se preteaza cel mai bine? ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> hyundai santa fe
thomas123
post May 27 2014, 01:20 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 27-May 14
Member No.: 144.074



Buna ziua, se merita sa cumpar un sh hyundai santa fe 2002-2006? Ce defecte au? Cutie manuala sau automata? Care se preteaza cel mai bine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drecsy
post May 27 2014, 10:03 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 27-May 14
Member No.: 144.081



Tata ?i-a cumpărat un Hyundai Santa Fe nou in 2009 modelul din 2007 l-a inceput era îngrijorat ca fiind o masina atat de mare consuma mult, dar apoi dupa ce a cumpărat-o a reusit sa scoată consum si de 5/6 litri si daca apesi mai tare acceleratia ajungi si pe la 7 litri. Chiar daca nu am vaesta necesara am condus-o si eu pe drumul de la tara, noi ne-am cumparat modelul diesel 2.2 cu 150 cai si desii nu ma asteptam se infinge bine si are stabilitate in curbe. Despre interior ce pot spune, a noastră este full options cu piele care nu este ca la restul masinilor de proasta calitate stricând-se si murdarindu-se, desi am calatorit mult cu ea pielea a ramas in aceleasi conditii, bordul este mare bine delimitat totul parca este la locul lui iar albastrul de pe display este linistitor noaptea cand conduci, este foarte incapatoare fara sa deschidem scaunele din spate din portbagaj au intrat lejer 4 copii pe bancheta din spate + am dormit o noapte in spate si o noapte in fata foarte confortabil. Probleme nu am avut cu ea deloc se descurca bine si pe offroad am testat-o odata pe la Gherla.

Recomand această masina este foarte buna si raport calitate pre? este extraordinar.

Edit: Avem cutie manuala daca sti ca faci drumuri lungi poti alege una cu automata.

This post has been edited by Drecsy: May 27 2014, 10:04 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 01:26 PM