IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

RCA 2014

This topic is about RCA 2014, the author, ofertarca, wrote about: Ce parere aveti de preturile pentru rca pe 2014 ? Eu pot sa va spun ca preturile pentru cei sub 30 de ani au crescut si mai mult iar cele pentru pensi ... To read more just scroll down

> RCA 2014, Asigurari RCA 2014
ofertarca
post Jan 24 2014, 04:17 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 24-January 14
From: Arad
Member No.: 143.177



Ce parere aveti de preturile pentru rca pe 2014 ? Eu pot sa va spun ca preturile pentru cei sub 30 de ani au crescut si mai mult iar cele pentru pensionari au cazut rau de tot, mai ales la Carpatica. Pentru taximetristi vesti proaste, in cazul lor si preturile au crescut.
In rest s-au cam mentinut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies (1 - 3)
ionuthora
post Feb 20 2014, 08:16 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 18-February 14
Member No.: 143.387



Vreau sa-ti dau o sugestie, unii ageti si agentii de asigurari cresc pretul foarte mult, personal am patit, am platit la o agentie si dupa am intalnit un agent care avea preturi mai mici, nu intelegeam de ce, dupa mi-a explicat cum stau lucrurile.

Se pare ca statul incearca sa-i faca pe tineri sa-si ia gandul de la masina. Si daca stai sa te uiti majoritatea au carnet.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klm
post Feb 21 2014, 10:45 AM
Post #3


Asa?!
******

Group: Membri
Posts: 3.821
Joined: 10-January 08
From: Galati
Member No.: 116.021



CITAT(ofertarca @ Jan 24 2014, 04:17 PM) *
preturile [...] au crescut [...], mai ales la Carpatica.

Eu stiu trei firme a caror polite de asiguarare sunt bune doar ca sa nu-ti iei amenda de la politie pentru ca service-urile repara masini lovite de vinovati care au polite RCA incheiate la ele doar asumandu-si faptul ca vor primi banii chiar si dupa cativa ani.
"Intamplator" sunt companiille cu cele mai multe plangeri din partea pagubitilor, tot "intamplator" sunt aceleasi companii despre care s-a tot vorbit in ultimul timp si tot "intamplator" sunt companiile cu cele mai mici preturi din piata.
Daca voi si/sau agentul/brokerul nu aveti atata minte incat sa va incheiati polita la o companie de asigurari, nu va mirati cand cei pe care ii loviti va vor cara dupa ei la politie (unde mai mult ca sigur veti fi amendati) si va vor cere voua banii pe reparatii, ignorand complet hartia pe care le-o fluturati in fata.


--------------------
"Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!" - Mircea Radulescu

Nu mai fumez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rca-broker
post Nov 19 2015, 11:04 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 19-November 15
Member No.: 147.339



Pentru a nu mai avea bataie de cap cu rca-ul in cazul unui accident poti incehia o asigurare care costa 15 le/6 luni sau 25 lei/12 si cei care iti fac asigurarea te ajuta sa iti faci dosarul de dauna te indruma si vegheaza reparatia masini si in cazul in care masina nu mai este deplasabila iti tracteaza masina la service tot in banii astia.

This post has been edited by rca-broker: Nov 19 2015, 11:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:57 PM