IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Italia-Romania

This topic is about Italia-Romania, the author, Mohiknul, wrote about: Nu sunt cine stie ce cunoscator in ale masinilor, vad masina mai mult ca o utilitate si as dori niste sfaturi de la cei mai informati. Vreau sa iau o ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Italia-Romania
Mohiknul
post Sep 21 2012, 01:09 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 19-September 12
Member No.: 139.502



Nu sunt cine stie ce cunoscator in ale masinilor, vad masina mai mult ca o utilitate si as dori niste sfaturi de la cei mai informati. Vreau sa iau o masina din Italia la cam 2-3 mii de euro, sa fac asigurarea pe cateva zile pana o duc in tara, daca se poate, dupa care sa o inscriu si sa fac asigurarea in tara unde am auzit ca e cam 100 d euro pana la sfarsitul anului pt masinile aduse de afara sau ceva de genul. Cam ce conditii tre sa aibe masina si care ar fi cea mai buna modalitate pentru a cheltui cat mai putin si dak as putea sa o si vand peste cateva luni in tara. Am mai auzit si ca daca fac asigurarea pe sase luni in italia dupa care o inscriu in romania si o radiez din italia, imi returneaza bani pe asigurare. Daca stiti si ceva de concesionale cum ar fi mai convenabil va rog sa imi scrieti
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 05:59 PM