IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Masina Germania

This topic is about Masina Germania, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Masina Germania
Bianca_Elena
post Jun 13 2011, 08:39 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 13-June 11
Member No.: 133.047



Buna seara, am nevoie de ajutorul vostru, nu ma pricep la masini dar doresc sa imi cumpar una. 1

.Am mai cautat pe internet unele informatii si cineva a postat ca daca o masina e mai noua de 6 luni nu se plateste TVA-ul(19%) la achizitonarea ei. E adevarat?

In principiu eu vreau o masina mica dar in 4 usi.
2.Taxa de poluare sa fie relativ mica. Chiar as dori sa aflu cum se face calcularea ca am inteles ca au scazut aceasta taxa. E in aplicare legea? sau sa mai astept.
3.Motorul cred ca diesel ar fi mai bun pentru ca ar consuma mai putin.
4.Eu as dori sa schimbe vitezele automat dar un prieten mi-a recomandat sa fie manuala pt ca is destul de proaste cutiile la masinile ieftine. Cu ocazia asta ajung si la pret. As fi dispusa sa cheltui maximum 9, 10 mii dar cu cat mai putin cu atat mai bine.

5.Poate cineva sa imi dea un nr de contact a unei persoane care aduce masini din afara? sa fie serioasa va rog.
Stiu ca sunt multe masini aduse din afara deja pe piata interna dar dupa cate am citit pe internet si mai ales la cat ma pricep eu la masini risc sa ma pacaleasca. Vreau sa vad masina in anunt sa stiu totul despre ea dinainte sa o aduca.

Am inteles ca www.mobile.ro e un site foarte bun si am cautat acolo mai multe modele.

6.Care e diferenta dintre aer conditionat manual si automat?

La pret mi-au placut Nisan Pixo, Citroen 1, Fiat Panda, Hiunday 10, Chevrolet Spark dar nu-mi plac deloc cum arata si nu vreau sa iau si sa merg cu o masina care nu-mi place.

Ford Fiesta mi-a placut cum arata foarte mult dar este mai scumpa decat cele de sus.
De asemenea mi-au placut Citroen 3, Skoda Fabia, Fiat Punto, WW Polo, Hiunday 30, Opel Corsa, Kia Ced.

7.Ce sfaturi aveti pt mine? Ce sa aleg? Care e mai buna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 08:00 PM