IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Sugestie achizitzie: PASSAT SAU AUDI A4 ?

This topic is about Sugestie achizitzie: PASSAT SAU AUDI A4 ?, the author, vioafe, wrote about: Vă rog frumos să mă ajutați în a lua o decizie. Actualmente dețin un POLO SPORTLINE TDI 1400 cc 80 CP, cumpărat în Mai 2007 iar acum îmi expiră garanț ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Sugestie achizitzie: PASSAT SAU AUDI A4 ?
vioafe
post May 1 2011, 10:21 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 2-April 11
Member No.: 131.892



Vă rog frumos să mă ajutați în a lua o decizie. Actualmente dețin un POLO SPORTLINE TDI 1400 cc 80 CP, cumpărat în Mai 2007 iar acum îmi expiră garanția, cu toate reviziile făcute la reprezentanța VW.Mașina să comportat impecabil și-mi pare rău chiar pentru decizia de a o vinde, deoarece voi obține doar 1/2 din cele 18500 euro cât am plătit (inclus opțiuni). Am decis să o vindem pentru a achiziționa o mașină mai mare de familie 2 hand din Germania și ne-ar place un break ori Passat, ori Audi A4 diesel cu moț. de 2000. Anual parcurg 15-20000 km/an pe drumuri bine astfaltate, excepție făcând concediul în țară. Pentru care din aceste 2 mărci, mă sfătuiți să înclin ? Vă mulțumesc anticipat, o zi bună.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post May 1 2011, 10:54 PM
Post #2


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Pai eu cred ca A4 e mai scump decat Passatul la aceeasi varsta si aceiasi km. Evident si calitatea e alta dar decizia iti apartine. Totusi daca faci asa putini km pe an ar fi mai indicat sa te orientezi catre un motor pe benzina, vei gasi masini cu km mai putini si pret mai bun.


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post May 2 2011, 09:34 AM
Post #3


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Daca traficul va fi in afara RO, atunci oricare din ele va avea mai putin de suferit, stiindu-se sensibilitatea puntilor fata la drumuri precare (a se citi costul anual al schimbarii bratelor de ex...)

Eu iti recomand 1.9TDI 131cai pe oricare din modele si nu 2.0TDI 140cai (mai ales NU cod motor BKP...) wink.gif

P.S. La rulajul prognozat de tine...dieselul este o pasiune, ca nu prea se amortizeaza investitia in unul decat in perioade mai lungi de timp (si vad ca tu schimbi masina cam devreme...)


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:00 AM