IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cabana de lemn

This topic is about Cabana de lemn, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Cabana de lemn, am o oferta...
RUE
post Apr 7 2011, 08:58 PM
Post #1


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



cochetez cu o cabana de lemn, OSB cu vata minerala in el, exterior placat cu scandurele si interior rigips, acoperis cu lindab peste tavan.
e din 2 module alipite. 3 volume, 2 ferestre, instalatie electrica, 2 paturi (2 si 1 pers) pliabile la perete, baia finisata, doar sa i dai apa si curent.
vreau sa o duc la teren pana cand imi voi face casa (sa vie utilitatile odata..)

This post has been edited by Diesel: Apr 7 2011, 09:02 PM
Attached File(s)
Attached File  Fotografie030.jpg ( 1.37MB ) Number of downloads: 15
Attached File  Fotografie035.jpg ( 837.94K ) Number of downloads: 14
Attached File  Fotografie040.jpg ( 1.17MB ) Number of downloads: 11
 


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Titi1988
post May 28 2011, 09:12 PM
Post #2


disperat..dupa masini
******

Group: Membri
Posts: 1.395
Joined: 4-November 07
From: Cluj
Member No.: 115.339



rog sa se stearga postul de sus ca am adus completari. ms

anuntul suna asa:

Firma sc atlas-group srl executa case,cabane,vile din lemn masiv pe structura tip,panou sau grinda,executate dupa proiectul beneficiarului la preturi avantajoase intre 80-120 eur mp la rosu(fara finisaj)cu materialul nostru.asiguram transport.mai axecutam mansardari case,foisoare,chempinguri.rog seriozitate.va multumim

in primul rand cred ca pretul 80-120 euro se refera al:

pe strucutura grinzi+OSB-80 euro
lemn masiv-120 euro

In anunt nu zice nimic de umiditate lemnului, tratamentul lemnului, daca pretul include TVA (aspecte EXTREM de importante), certificari ISO cum se face imbinarea lemnului ( daca nu este dublu nut si feder si nu se face coada de randunica serioasa nu are rost sa risti)

Firma nu are nici site- cam ciudat in ziua de azi..

Noi avem acum oferta de 599 lei/mp construit TVA inclus la case tip blockhaus pe care le facem in acest moment pentru Italia si Franta ( respecta toate normele europene tinand cont locatia Aquilla unde a fost cutremurul
Si dinc ate am observat dupa ce am studiat "concurenta" nimeni nu are pe site proiectele executate , doar niste poze sau case tipizate pe cand noi le avem cam 70% dintre ele ( 30% nu au vrut sa apara pe site unsure.gif ) si putem da numarul de telefon de la oricare lucrare sa intrebati cum lucram si daca suntem seriosi.

Mail trimis de la un cumparator dupa ce i-am terminat casa:
"Daca toate firmele ar lucra ca d-voastra, daca oamenii ar fi la fel, am fi cu mult mai sus ca natie fata de nivelul unde suntem." Dragos Stoica, proprietarul casei Eugenia . nu mai trebuie adaugat nimic thumbsup.gif

o casa de 100 mp construiti are cam 75-80 locuibili!!

am uitat sa raspund la intrebari:

-o casa de 100 mp construiti =14600 blockhaus sau 12500 barna neprelucrata (diferenta este pe site) pretuirle includ TVA
-fudnatia in functie de studiul geo si daca are sau nu subsol
-invelitoare ok-tigla metalica-ieftina, arata foarte bine sieste usor de montat ( o montam noi in pretul asta)
-la blockhaus izolatia se face doar pe o parte si recomand vata bazaltica pentru proprietatile termo si fono izolante superioare polistirenului plus ca lemnul respira prin ea iar la neprelucrata pe ambele parti
-pretul la cheie variaza intre 300 si 450 euro/mp construit in functie de finisaje materiale daca se lucreaza si in regie proprie etc

Este o poveste extrem de lungaaaaaa!


--------------------
Nissan Primera Acenta 1.6i 109 cp 2007
Dacia Logan MCV Ambiance 1.5 dCi 70 cp 2007
Dacia Logan MCV Laureate 1.5 dCi 85 cp 2009
Dacia Lodgy Laureate 1.5 dCi 110 cp 2014
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 8th May 2024 - 04:15 AM