IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Gripa B?

This topic is about Gripa B?, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Gripa B?
RUE
post Mar 3 2011, 04:55 PM
Post #1


mashinutza
******

Group: Membri
Posts: 2.410
Joined: 30-April 05
From: Internet
Member No.: 45.702



de vinerea trecuta am incasat virusul in mod clar si sambata am fost f racit, febra 39 cu 2. Duminica a inceput si Oana. Desi era tratat Serban a ajuns aseara la urgenta internat cu laringita. Acum e acasa si deseara mergem la aerosoli si injectabil.

Cat de nebuna e gripa asta de tip B? Am vazut ce e ca o epidemie deja. Suntem o tona de colegi cu tuse seaca, nas infundat, dureri si usturimi in gat.
Ce mi a dat doctorul? Modafen, Paxeladine sirop, Decasept.
Initial am luat pana luni Nurofen raceala si gripa, paracetamol, aspirine. AM mai fost doar subfebril de duminica...


Am mai vazut o faza: intru in farmacie si astept. Tipa din fata cere o recomandare farmacistei pt simptome de raceala, tuse etc. Tipa ii spune una alta, fervex etc. Pe care l doriti?
Pai sunt "CLIENT MISTERIOS" de la MODAFEN si acum va rog sa completam un formular!

Eu stiam ca clientii misteriosi merg in magazine, cer opinii, analizeaza marfa, oferta, modul de expunere, vanzatorul etc si imediat dupa ce iese isi noteaza pe un formular totul, dar fara stirea vanzatorului.
Eu vad modalitatea curenta o metoda in care producatorii, sau de fapt furnizorii de medicamente fac o presiune asupra farmacistilor prin metoda asta ca sa si impuna recomandarea medicamentelor proprii.
Cat e de legala metoda/?


--------------------
Laureate 1.4 aproape PLUS
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:00 PM