IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

mondeo 2001 tddi

This topic is about mondeo 2001 tddi, the author, ionuty1, wrote about: salut,aceasta este prima mea interventie pe forum,daca stie cineva si se pricepe sa ma ajute si pe mine la urmatoarele probleme,am un ford monde 2001 ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> mondeo 2001 tddi
ionuty1
post Feb 11 2010, 01:41 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 11-February 10
Member No.: 123.923



salut,aceasta este prima mea interventie pe forum,daca stie cineva si se pricepe sa ma ajute si pe mine la urmatoarele probleme,am un ford monde 2001 tddi 66kw si problemele sunt urmatoarele masina nu mai trage ca la inceput adica ia scazut puterea si mi-a crescut si consumul adica in loc de aprox 7la suta acum imi ia 10 la suta,am fost la tester si mia gasit o singura problema,imi scapa presiune la instalatia de intercooler,dar sincer am desfacut si intercoolerul l-am curatat si nu am gasit nicio fisura nimic,nu stiu ce sa-i mai fac,altcineva mi-a spus ca problema ar putea fi de la egr dar si pe acesta l-am demontat si nu am gasit nimic in neregula,va rog daca aveti niste sfaturi sau niste pareri sa-mi dati v-as fi foarte recunoscator,va multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariustom
post Feb 12 2010, 02:21 PM
Post #2


Păcat de acest forum ...
******

Group: Moderator
Posts: 4.288
Joined: 26-March 05
From: D
Member No.: 43.171



Salut și bine ai venit pe forum, păcat că ai venit "împins" de probleme.

Dacă la tester ți-a ieșit că-ți scapă presiune la intercooler, ai verificat furtunele ?
Sunt cumva umede la coliere sau murdare ? Când turezi peste 2500 rpm ți se umflă furtunele de la intercooler ???
Deci, când îți scapă presiune la instalatia de intercooler asta nu înseamnă că e posibil să ai vreo fisură la el, ci mai degrabă pierderi pe la furtunurile de cauciuc wink.gif

Mai uită-te o dată la îmbinările furtunurilor și la integritatea lor wink.gif

Baftă, și să ne zici rezultatul thumbsup.gif
ninja.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionuty1
post Feb 12 2010, 04:09 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 11-February 10
Member No.: 123.923



nu scapa pe la imbinari m-am tot uitat de nush cate ori este altceva,furtunurile mi se umfla si sunt tari,dar cel care mia facut testerul a spus ca nu sunt tari cum ar trebuie,trebuie sa fie mai tari,dar parerea mea este ca problema nu este ca scapa presiune pe undeva ci nu baga destula nu face destula si asta nu stiu care e cauza,m-am gandit ca ar putea fi egr-ul,dar l-am demontat si nush daca fuctioneaza bn sa nu,nush cum ar trebui sa functioneze corect,inca ceva in viteza a 4 nu se tureza mai mult de 2800 rotatii aprox,asta din ce cauza mai e?nush ce sa mai fac daca mai aveti alte idei va rog sa ziceti,multumesc oricum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
utilizator_42123...
post Feb 17 2010, 04:36 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 17-February 10
Member No.: 124.093



Salut .
sfatul meu este sa mergi la un service care are un tester cu licenta,cei care au testere cu softuri piratate nu pot sa i-ti depisteze problema.Dupa parerea mea s-ar putea sa fie regulatorul de presiune de pe pompa de motorina, daca zici ca la test nu ti-a gasit coduri de eroare despre EGR,
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:55 PM