IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ma puteti ajuta , va rog ?

This topic is about Ma puteti ajuta , va rog ?, the author, vali44, wrote about: Salut toti posesorii de Ford Vin cu o mare rugaminte pe forumul dvs in speranta ca pot primi ajutor . Am nevoie de 20 de piulite pentru jante de tabla ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Ma puteti ajuta , va rog ?
vali44
post Oct 20 2009, 12:04 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Banned
Posts: 240
Joined: 30-March 09
From: dictatura basinesciana
Member No.: 119.645



Salut toti posesorii de Ford ! Vin cu o mare rugaminte pe forumul dvs in speranta ca pot primi ajutor . Am nevoie de 20 de piulite pentru jante de tabla , stiu sigur ca sunt bune cele de Mondeo dar este posibil ca acestea sa fie universale . Sigur au diametrul gaurii de 12 mm si pasul filetului de 1,5 mm . Daca cineva are asemenea piulite si ma poate ajuta , il rog PM ! Multumesc anticipat ...


--------------------
AVENSIS 2.0 D-4 D color 8S6
- BANAT PE PERIOADĂ NETEDERMINATĂ -
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariustom
post Oct 20 2009, 12:55 PM
Post #2


Păcat de acest forum ...
******

Group: Moderator
Posts: 4.288
Joined: 26-March 05
From: D
Member No.: 43.171



Nu te supăra, Vali, dar mă îndoiesc ca vreun posesor de mașină (nu neapărat Ford) să aibe pe lângă casă vreo 20 de piulițe de roți.
Cred că cel mai bine te duci la vreun magazin ce comercializează mărunțișuri gen piulițe, șuruburi, etc, de ex ăsta, luat de aici, sau mergi la vreun centru de dezmembrări.

Baftă thumbsup.gif
ninja.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vali44
post Oct 20 2009, 03:21 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Banned
Posts: 240
Joined: 30-March 09
From: dictatura basinesciana
Member No.: 119.645



QUOTE (Mariustom @ Oct 20 2009, 12:55 PM) *
Nu te supăra, Vali, dar mă îndoiesc ca vreun posesor de mașină (nu neapărat Ford) să aibe pe lângă casă vreo 20 de piulițe de roți.
Cred că cel mai bine te duci la vreun magazin ce comercializează mărunțișuri gen piulițe, șuruburi, etc, de ex ăsta, luat de aici, sau mergi la vreun centru de dezmembrări.

Baftă thumbsup.gif
ninja.gif


Multumesc mult Marius dar am incercat la un magazin de dezmembrari si cand mi-a spus pretul unei piulite am ramas ca la cor ... 12 lei bucata ! Pai am dat 250 pe 4 jante ...
Nu sper ca cineva sa aiba aceste piulite aruncate prin garaj , nu le vreau gratis , dar sper ca voi gasi pe cineva care le are si vrea un pret decent .
Se spune ca * speranta moare ultima , dar pana la urma tot moare * ... eu inca mai sper ! thumbsup.gif


--------------------
AVENSIS 2.0 D-4 D color 8S6
- BANAT PE PERIOADĂ NETEDERMINATĂ -
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 08:04 AM