IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Probleme Opel astra 1.6 16V

This topic is about Probleme Opel astra 1.6 16V, the author, Scama, wrote about: De cateva zile mi sa aprins un robinet de culoare galbena in bord si nu stiu de la ce e, am fost la diferite service-uri sa o puna pe teste dar unu mi ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Probleme Opel astra 1.6 16V, Probleme Opel Astra
Scama
post Sep 16 2009, 05:57 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 16-September 09
Member No.: 120.906



De cateva zile mi sa aprins un robinet de culoare galbena in bord si nu stiu de la ce e, am fost la diferite service-uri sa o puna pe teste dar unu mi-a zis ca e de la un senzor de pe toba de esapament, altu ca e de la sonda landa, altu ca e un injector si tot asa ... sa confruntat cineva cu aceasta problema ? daca da astept si eu un replay aici, un sfat ceva ce as putea sa fac sau sa ma indrume. Va multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G e o r g e
post Sep 16 2009, 06:29 PM
Post #2


workaholic * * * * * *
******

Group: Moderator
Posts: 11.052
Joined: 4-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.854



QUOTE (Scama @ Sep 16 2009, 06:57 PM) *
De cateva zile mi sa aprins un robinet de culoare galbena in bord si nu stiu de la ce e, am fost la diferite service-uri sa o puna pe teste dar unu mi-a zis ca e de la un senzor de pe toba de esapament, altu ca e de la sonda landa, altu ca e un injector si tot asa ... sa confruntat cineva cu aceasta problema ? daca da astept si eu un replay aici, un sfat ceva ce as putea sa fac sau sa ma indrume. Va multumesc


senzor de pe evacuare sau sonda lambda sunt acelasi lucru. sunt cauze multiple posibile. una ar fi un catalizator infundat .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 01:07 AM