IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

vand - predare leasing mazda 3 MPS - 295 cai

This topic is about vand - predare leasing mazda 3 MPS - 295 cai, the author, dece, wrote about: OFER Mazda 3 MPS - 295 cai, an 2007, 18.000 km, motor 2,3 litri turbo benzina, EURO 4; CUTIE MANUALA 6+1; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCAL ... To read more just scroll down

> Reguli de postare anunturi

Reguli de postare in sectiunea de Vanzari / Cumparari

1. NUMAI persoanele fizice pot posta anunturi pe forum dar numai ale unor produse/servicii personale, la scara mica. Aceasta inseamna vanzarea de obiecte proprii, nu comert cu produse noi si mai multe ca numar !

2. Titlul fiecarui topic va incepe OBLIGATORIU cu unul din cuvintele VAND CUMPAR SCHIMB bunul x.

3. Continutul topicului va contine OBLIGATORIU o descriere a produsului respectiv, pretul, eventual si poze.

4. Este recomandat ca anunturile auto/moto sa fie postate si pe www.bestauto.ro / www.bestbike.ro

5. Persoanele juridice care doresc sa isi promoveze produsele pe acest forum o pot face doar dupa ce au acordul administratorului. (MP la Admin)

6. Atentie! Anunturile postate nu vor fi activate decat dupa ce sunt verificate de un moderator.

Masini.ro nu este responsabil de veridicitatea anunturilor postate in aceasta arie!

ATENTIE - RESPECTATI regulile sau anunturile vor fi sterse fara explicatii!

 
Closed TopicStart new topic
> vand - predare leasing mazda 3 MPS - 295 cai, sport
dece
post Jun 29 2009, 03:19 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 29-June 09
Member No.: 120.337



OFER Mazda 3 MPS - 295 cai, an 2007, 18.000 km, motor 2,3 litri turbo benzina, EURO 4; CUTIE MANUALA 6+1; 4 GEAMURI ELECTRICE;
OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE;
8 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON;
JANTE ALIAJ 17''; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE;
INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;
ABS, EBD, DSC, VOLAN SPORT MULTIFUNCTIONAL IMBRACAT IN PIELE,
RADIO CD, SENZOR PLOAIE + LUMINA, SONORIZARE BOSE,
Predare leasing - 36 rate x 398 euro cu tva
Valoare reziduala 0 euro. Masina are o defectiune la motor, pretul reparatiei cu piese originale mazda este de 8000 ron.
Defectiunea motorului a aparut in felul urmator: una dintre bujii s-a sfaramat, sfaramaturile au distrus pistonul si camasa, Mazda spune ca s-ar datora tuningului (ceea ce eu nu cred) prin urmare s-a ajuns la situatia de a fi nevoit sa repar motorul pe banii mei.
Pret 400 euro.

tel: 0763.133.793

Attached File(s)
Attached File  1.jpg ( 38.93K ) Number of downloads: 28
Attached File  2.jpg ( 49.76K ) Number of downloads: 27
Attached File  3.jpg ( 37.14K ) Number of downloads: 37
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dece
post Jun 30 2009, 05:20 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 29-June 09
Member No.: 120.337



suma totala ramasa de plata daca se scoate din leasing este de: 10800 euro cu tva la care se adauga comisionul de rambursare + dobanda pe ultima luna: 850 euro, Total: 11647 euro cu TVA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post Jun 30 2009, 05:32 PM
Post #3


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Hehehe, suntem mai prost imbracati. biggrin.gif

Pe forumul Honda nu vroiai nici un leu avans, la noi 400? E marja de negociere, nu? rolleyes.gif In rest imi pare rau de ce ai patit, pretul e excelent cu adevarat, undeva pe la 14000 euro daca am calculat eu bine si valoarea reparatiei.

Spor la vanzare. smile.gif


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dece
post Jun 30 2009, 07:30 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 29-June 09
Member No.: 120.337



QUOTE ( T u d o r @ Jun 30 2009, 06:32 PM) *
Hehehe, suntem mai prost imbracati. biggrin.gif

Pe forumul Honda nu vroiai nici un leu avans, la noi 400? E marja de negociere, nu? rolleyes.gif In rest imi pare rau de ce ai patit, pretul e excelent cu adevarat, undeva pe la 14000 euro daca am calculat eu bine si valoarea reparatiei.

Spor la vanzare. smile.gif


pretul este undeva pe acolo. Am mai platit o rata intre timp dar totusi se poate negocia. Pretul stiu ca este bun, un logan mcv de nou este 11000 euro si nu cred ca se poate compara cu o mazda de 2 ani (chiar daca are si acest mic defect).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusdruta
post Jun 30 2009, 09:31 PM
Post #5


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 199
Joined: 9-February 08
Member No.: 116.331



E o ocazie buna de luat ca masina de circuit, de weekend, dar "mica defectiune" de care zici tu eu as face-o doar la un dealer cu experienta, neaparat afara, iar cu 8000 de RON nu stiu daca l-ai extazia foarte tare, ma tem ca esti foarte optimist in ceea ce priveste costul reparatiei (chiar si daca ai incerca sa o faci in Romania, unde as fi sceptic in privinta rezultatului).

Cat despre tuning si cei 260+35 de cai pe puntea fata... Churchill a zis intr-un alt context, e adevarat: "Everyone knew it was impossible to do, until someone who didn't knew did it".

Succes, incearca eventual si pe niste site-uri de profil de pe afara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DonHacker
post Jan 17 2010, 09:04 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 29-August 09
Member No.: 120.796



Mai e valabil ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 12:39 AM