IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

bolizi pe doua roti

This topic is about bolizi pe doua roti, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> bolizi pe doua roti
krondet
post Apr 27 2009, 01:41 PM
Post #1


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 460
Joined: 6-October 07
From: Galati
Member No.: 114.960



noi cei cu masini, suntem aratati cu degetul si acuzati de marea parte a accidentelor in care apar ca victime motociclistii.
respectivii, manifestara cu surle si trambite in piata pietelor ca sunt ignorati in trafic sau, mai rau, intimidati/hartuiti/etc
curios aspect, dar nu am auzit sa strige - noi circulam imprudent. noi NU semnalizam. noi va taiem calea ori pietoni, stati pe trotuar ca trecem noi, si pe 1 si pe 2.
in chiar ziua in care toate canelele TV trambitau despre drepturile motoristilor, am vazut unul dintre acestia facand un slalom la fir de par pe str.Brailei, iar 1 ora mai tarziu, pe cand traversam str Domneasca cu fata in brate (doua benzi pe sens despartite de linie dubla), unul dintre acestia a accelerat si a trecut cat mai aproape de bordura in loc sa incetineasca (cum a facut o tanara cu un vw golf cu aer sportiv).
la un moment dat eu ma feream la maxim (in trafic) de inconstientii cu scutere, dar...se pare ca nu-i nici o diferenta intre ei si cei cu multi cai putere. banned.gif
interesanta sigla lor - "suntem si noi in trafic"....UNDE sunteti nene, ca nici nu apucam sa va vedem?!. confused.gif


--------------------
primul pas catre o masina, incepe cu o Dacie
aventura continua cu SEAT IBIZA 1.4 85Cp
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 01:19 PM