IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Polish faruri

This topic is about Polish faruri, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Polish faruri, Iti sunt zgariate farurile sau s-au matuit? Citeste aici :)
cucuci
post Apr 25 2009, 08:45 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 153
Joined: 19-February 08
Member No.: 116.429



Zilele trecute am observat la Passatul din dotare ca farurile sunt foarte mate si zgariate fapt care m-a pus intr-o dilema ... gasesc o solutie de polish pentru ele indeajuns de buna sau trebuie sa cumpar faruri noi? Raspunsul la intrebare l-am aflat si anume am gasit XERAPOL (l-am gasit in real) si din ce am inteles este foarte bun pentru plexiglass si material acrillic.
Impreuna cu colegul Potzocul am facut o mica incercare pe farul din dreapta dar treaba e terminata doar pe jumatate (adica mai trebuie insistat) dar bateria de la masina lui de gaurit ne-a tradat ... si cum comoditatea e la moda n-am stat sa frecam manual smile.gif Ideea este ca dupa 1 minut de polishat se vede clar diferenta intre faruri deci e ceea ce cautam si chiar are efect.

Promit ca revin cu poze before and after si desigur step by step si cu farul stanga (polishat) versus farul dreapta (nepolishat) sa vedeti diferenta care e destul de mare.


--------------------
Pentru nesimtitii care aprind proiectoarele sau stopul de ceata desi NU e ceata: stii ca e FOARTE deranjant pentru ceilalti sa-ti vada proiectoarele in oglinzi sau stopul de ceata?! Fii OM si NU le aprinde!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 9th May 2024 - 03:54 AM