IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Sfat Toyota

This topic is about Sfat Toyota, the author, mihaicm, wrote about: Ma intereseaza daca cineva cunoaste detalii despre Toyota fabricata pentru tarile Caucaziene. Momentan ma aflu cu serviciul in Georgia unde se gasesc ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Sfat Toyota, Toyota pentru tarile caucaziene
mihaicm
post Apr 23 2009, 09:51 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 23-April 09
Member No.: 119.816



Ma intereseaza daca cineva cunoaste detalii despre Toyota fabricata pentru tarile Caucaziene. Momentan ma aflu cu serviciul in Georgia unde se gasesc de vanzare la reprezentanta aceste tipuri de masini, ceva mai ieftine ca in Romania, dar nu stiu care ar fi diferentele fata de una normala. Stiu ca nu acorda garantie in Romania, dar fiind vorba de Toyota nu cred ca ar fi o problema prea mare. In afara de Japonia, Toyota in ce tari mai fabrica masini? Nu sunt sigur nici ca ar fi Euro 4. Stie cineva un site unde pot afla mai multe amanunte?
Multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cata078
post Apr 23 2009, 10:14 AM
Post #2


sofer
***

Group: Membri
Posts: 66
Joined: 8-May 07
From: Focsani (Vrancea)
Member No.: 105.683



Pai de facut le fac la ei acasa, Yarisul stiu sigur ca-i in Franta ca am eu, Avensis si LC parca in UK, fac si-n Rusia ... de astea stiu sigur, poate ma mai completeaza colegii cu altele ...
Uite aci un link unde apare o poza cu locatiile fabricilor la 25 mai 2008 : http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wor...a_factories.PNG
Eu totusi nu cred ca cel mai mare producator mondial auto isi poate permite sa fabrice masini mai putin "reusite" pt anumite tari decat pt altele. Singura diferenta notabila de care stiu e cu cele de la arabi unde aflasem ca monteaza filtre de aer mai bune .. etc , dar aici cumva e normal si nu din cauza banilor din petrol ci mai mult cred din cauza conditiilor extreme in care circula.


--------------------
Yaris 1.4 D4-D Luna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cata078
post Apr 23 2009, 10:21 AM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 66
Joined: 8-May 07
From: Focsani (Vrancea)
Member No.: 105.683



UPDATE :
Am gasit pe site la japonezi locatiile exacte ale tuturor fabricilor Toyota asa cum erau in mai 2008, fiecare fabrica cu ce model sau subansamblu produce ..

http://www.toyota.co.jp/en/about_toyota/ma.../worldwide.html


--------------------
Yaris 1.4 D4-D Luna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristsib
post Apr 26 2009, 12:12 PM
Post #4


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 394
Joined: 7-January 08
From: sibiu
Member No.: 115.995



QUOTE (mihaicm @ Apr 23 2009, 09:51 AM) *
Stie cineva un site unde pot afla mai multe amanunte?
Multumesc

Incearca sa introduci un nr. de sasiu aici si vezi daca primesti date despre masina.


--------------------
Avensis 1,8 VVT-i, Aygo M/M, Sibiu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaicm
post May 15 2009, 04:18 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 23-April 09
Member No.: 119.816



Multumesc pentru raspunsuri. Unde e fabricata ma interesa mai putin, problema principala era diferenta dintre una pt Europa si una pentru aceste tari, avand in vedere ca daca o achizitionez de aici, in Romania (si cred ca in toata UE)nu se asigura garantie, deci diferente exista cu siguranta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 12:32 AM