IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

intrebare injectoare

This topic is about intrebare injectoare, the author, cucuci, wrote about: am si eu pe masina din semnatura 4 injectoare PD care le-am pus pe tester si din pacate valorile de corectie sunt maricele respectiv -1.84 -0.68 0.71 ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> intrebare injectoare
cucuci
post Apr 20 2009, 09:28 AM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 153
Joined: 19-February 08
Member No.: 116.429



am si eu pe masina din semnatura 4 injectoare PD care le-am pus pe tester si din pacate valorile de corectie sunt maricele respectiv -1.84 -0.68 0.71 1.76 (testate la relanti, apa la 90 grade).

ce solutii as avea pentru a scade aceste valori?
am folosit solutie de la wynn's pentru curatarea injectoarelor speciala pentru PD din aceea care se baga la un plin de motorina si cele de mai sus sunt valorile dupa folosirea integrala a solutiei ... inca nu am apucat sa schimb filtrul de motorina dar maine sper sa-l rezolv si revin cu valorile de corectie dupa aceea.

se cere schimbarea lor?


--------------------
Pentru nesimtitii care aprind proiectoarele sau stopul de ceata desi NU e ceata: stii ca e FOARTE deranjant pentru ceilalti sa-ti vada proiectoarele in oglinzi sau stopul de ceata?! Fii OM si NU le aprinde!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
f1anatic
post Apr 20 2009, 06:31 PM
Post #2


Subaru Anti-Hero
******

Group: Moderator
Posts: 5.323
Joined: 13-May 04
From: F 1 World
Member No.: 25.368



EU de Wynn's nu am auzit. Eu asta folosesc si jur ca merge.
http://www.lucasoil.com/products/display_p...uel%20Treatment



In plus unii spun ca reduce usor si consumul de benzina. La mine creste oarecum dar masina merge ... wow mult mai bine.

Ce poti face este sa scoti injectoarele si sa le cureti bine cu Benzina sau cu Ethanol 200% si pe urma sa le reinstalezi. Daca e posibil, incearca sa le instalezi altfel decit in pozitia originala. Nu stiu ce sa iti spun in plus.
Citi kilometri pe masina ?


QUOTE (cucuci @ Apr 20 2009, 02:28 AM) *
am si eu pe masina din semnatura 4 injectoare PD care le-am pus pe tester si din pacate valorile de corectie sunt maricele respectiv -1.84 -0.68 0.71 1.76 (testate la relanti, apa la 90 grade).

ce solutii as avea pentru a scade aceste valori?
am folosit solutie de la wynn's pentru curatarea injectoarelor speciala pentru PD din aceea care se baga la un plin de motorina si cele de mai sus sunt valorile dupa folosirea integrala a solutiei ... inca nu am apucat sa schimb filtrul de motorina dar maine sper sa-l rezolv si revin cu valorile de corectie dupa aceea.

se cere schimbarea lor?



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cucuci
post Apr 20 2009, 09:07 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 153
Joined: 19-February 08
Member No.: 116.429



f1anatic masinuta mea e pe motorina si solutia respectiva de la wynn's e speciala pentru motoare diesel printre care si motoarele PD cum e al meu
http://img24.imageshack.us/img24/7344/12193d.jpg - aceasta e solutia cu pricina.
masina are putin sub 170.000 km dar am bagat si motorina la pecoul din curtea casei.

maine schimb filtrul de motorina si ies la un "tratament" in zona rosie a turometrului sa vedem daca sunt semne ca-si da drumul cat de cat ... in caz afirmativ ii mai dau un tratament cu solutie dar de data asta mergand inspre zona rosie sa curete domnule ... ca alta solutie (bine in afara de schimbarea lor) nu prea vad ...


--------------------
Pentru nesimtitii care aprind proiectoarele sau stopul de ceata desi NU e ceata: stii ca e FOARTE deranjant pentru ceilalti sa-ti vada proiectoarele in oglinzi sau stopul de ceata?! Fii OM si NU le aprinde!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:02 AM