IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ITP cu numere straine

This topic is about ITP cu numere straine, the author, Armadyllo, wrote about: Salutrare din nou Nu am intrat pe forum-ul asta de multa vreme, dar ma ajunge ghilotina din urma, si am nevoie de niste sfaturi Am venit in romania de ... To read more just scroll down

> ITP cu numere straine
Armadyllo
post Dec 9 2008, 12:37 PM
Post #1


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 322
Joined: 12-February 06
From: etaj 1
Member No.: 68.018



Salutrare din nou

Nu am intrat pe forum-ul asta de multa vreme, dar ma ajunge ghilotina din urma, si am nevoie de niste sfaturi

Am venit in romania de aprox 4 luni cu masina mea (Nissan-ul din semnatura), care este inmatriculata in spania. Totul merge bine pana la ITP care expira in martie 2009.
Intrebarea mea este: as putea sa fac ITP in romania avand masina cu numere straine? Sau trebuie sa merg in tara de origine ca sa iau stampila aia si dreptul de a mai circula un an. unsure.gif
Mnetionez ca toate actele + asigurarea sunt in regula. Ma intereseaza doar inspectia periodica.

Multumesc anticipat

This post has been edited by Armadyllo: Dec 9 2008, 12:37 PM


--------------------
Nissan Micra 1.3 SRI
BMW E46

Honda XL650V
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies (1 - 1)
Armadyllo
post Dec 10 2008, 09:17 AM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 322
Joined: 12-February 06
From: etaj 1
Member No.: 68.018



Intre timp am aflat si raspunsul... de pe site-ul RAR

"Un autoturism inmatriculat in una din tarile Uniunii Europene poate efectua ITP-ul in Romania ? - Nu. Inspectia tehnica periodica se poate efectua numai in tara unde este inmatriculat vehiculul respectiv." confused.gif


--------------------
Nissan Micra 1.3 SRI
BMW E46

Honda XL650V
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:11 PM