IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

fluierat la turarea brusca,grav?

This topic is about fluierat la turarea brusca,grav?, the author, george73315, wrote about: salutProaspat posesor de Octavia 2 1,9l 105 cp.Am 1400km si am observat azi ca atunci cand turez brusc in gol se aude un fluierat,un scartait.Mai prec ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> fluierat la turarea brusca,grav?
george73315
post Oct 26 2008, 06:18 PM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 87
Joined: 9-April 06
From: Galati (Galati)
Member No.: 73.308



salut!Proaspat posesor de Octavia 2 1,9l 105 cp.Am 1400km si am observat azi ca atunci cand turez brusc in gol se aude un fluierat,un scartait.Mai precis fix cand iau piciorul de pe acceleratie,cand trece de 2500-3000rpm,cand ar trebui sa decelereze.E grav,e normal?Am avut fabia 1,9sdi,dar ala e fara turbo asa ca nu stiu.Ma duc maine la service sa intreb sau ma fac de rusine?Parca la plecare era mai intens(motorul rece) si dupa vreo 5 km parca era la jumate fluieratul,scartaitul.Multumesc anticipat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Oct 30 2008, 01:37 AM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Fluierat sau scartait ? Nu e acelasi lucru ! Poti auzi si turbo ceeace este normal. Masina ta nici macar nu a iesit din rodajul obligatoriu, incearca sa o o utilizezi corect si sa nu devina o obsesie pt tine fiece zgomot !


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
george73315
post Oct 31 2008, 12:02 AM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 87
Joined: 9-April 06
From: Galati (Galati)
Member No.: 73.308



Merci Doru!Am fost azi la dealerul din Galati(IVAS) si mi-au zis ca e fluieratul normal al turbinei dupa ce o turezi in gol,iese din sarcina brusc si ...fluiera.Ideea e ca neavand tdi pana acum si neavand ideea de a tura masina sa aud cum suna...m-am speriat putin initial.Iar cu toate zgomotele la care nu trebuie sa acord atentie...asa e rolleyes.gif ,dar stii cum e cand ai masina noua,pana o inveti cum se aude,care e zgomotul normal si cand apare anormalul...Una peste alta sunt foarte multumit de masina,fata de Fabia mea 1,9sdi e o diferenta maaaareee! thumbsup.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Nov 1 2008, 04:24 AM
Post #4


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Ai grija de ea si revino cand mai ai indoieli wink.gif


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 10:56 AM