IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Geamurile se deschid singure

This topic is about Geamurile se deschid singure, the author, T-B0N3, wrote about: Salut. Nu am mai intrat pe aici de ceva timp (de dinainte sa se upgradeze forumul), dar acum am intalnit o problema la Octavia mea si m-am gandit ca p ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Geamurile se deschid singure
T-B0N3
post Sep 29 2008, 04:17 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 29-September 08
Member No.: 118.070



Salut. Nu am mai intrat pe aici de ceva timp (de dinainte sa se upgradeze forumul), dar acum am intalnit o problema la Octavia mea si m-am gandit ca poate a mai intalnit cineva situatia si ar putea sa ma ajute cu un sfat.

Acum vreo 3 saptamani tatal meu imi spunea ca intr-o dimineata masina aflandu-se intr-o curte a gasit geamurile deschise pana la jumatate. Mi s-a parut aiurea dar am zis ca le-o fi uitat el asa (nu o condusesem eu in ziua aceea, si nici nu eram prin zona - iar tatal meu nu e cea mai tehnica persoana din lume).

Saptamana trecuta mi s-a intamplat si mie insa. Am lasat masina in fata blocului, am incuiat usile si cand m-am intors la ea dupa jumatate de ora, 3 dintre geamuri (mai putin cel din partea pasagerului din fata) erau deschise pana la jumatate. Din masina nu lipsea nimic si nici nu era vreo urma de intrare fortata.

Sunt absolut sigur ca nu am lasat geamurile deschise (mai ales avand in vedere ca de obicei nu il deschid decat pe cel de la sofer, si il cobor pana la capat de fiecare data).

Mentionez ca nu am alarma si nici o alta functie care ar permite aceasta coborare a geamurilor in mod automat.

Masina este din 2007.

Multumesc anticipat pentru orice parere / sfat - evident ca ma voi duce cu masina la reprezentanta imediat ce problema se va repeta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klm
post Sep 30 2008, 08:31 AM
Post #2


Asa?!
******

Group: Membri
Posts: 3.821
Joined: 10-January 08
From: Galati
Member No.: 116.021



http://www.masini.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=276793
Vezi punctul 2.


--------------------
"Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!" - Mircea Radulescu

Nu mai fumez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T-B0N3
post Sep 30 2008, 03:22 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 29-September 08
Member No.: 118.070



Multumesc KLM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:48 AM