IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cum sunt drumurile prin Serbia, Macedonia spre Grecia

This topic is about Cum sunt drumurile prin Serbia, Macedonia spre Grecia, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Cum sunt drumurile prin Serbia, Macedonia spre Grecia, politistii ce obiceiuri au? De ce trebuie sa ne ferim?
ebos
post Aug 19 2008, 11:57 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 19-August 08
Member No.: 117.775



Cam ce trebuie sa stim cand traversam Serbia si Macedonia spre Grecia? Parcari, faruri, centuri, amenzi, GPS, detectoare radar etc. etc.
A fost cineva de curand?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Alex-F1
post Aug 17 2009, 04:30 AM
Post #2


THE GODFATHER
******

Group: Membri
Posts: 3.845
Joined: 8-August 04
From: Timisoara
Member No.: 30.528



Da, permise europene, adica valabile in U.E., iar cum Macedonia nu e membra U.E., face pe desteapta si-ti cere permis international, nu european, capisci? Si se pare ca nu se elibereaza un alt permis, ci doar iti face inca un act suplimentar, care s-ar zice c-ar fi permisul international..... confused.gif S-ar putea face scandal in vama, pe motiv ca 1. permisul nostru de conducere e valabil in orice tara europeana cel putin (asa zic aia de l-au eliberat) si 2. vamesul n-are niciun drept sa-ti ceara permisul de conducere, dar io unu n-am chef sa-mi fac concediul in vama macedoniana, asa ca o sa ma conformez traditiei.....vorba aia, capul {care a} plecat, sabia nu-l taie..... laugh.gif

This post has been edited by Alex-F1: Aug 17 2009, 04:32 AM


--------------------
VW Passat 1.9 TDI sedan 155 CP / 378 Nm pe dyno

>>> RACING IS IN MY BLOOD <<< (dar nu cu Passat-ul)

"Cei cu adevarat cunoscatori, nu vor putea uita faptul ca, masinile bune, fiabile si mai ales corecte fata de client, la banii platiti pt. ele, nu se mai fac din 2004 la 95% din brandurile lumii" (by DORU, 2009)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 11:05 PM