IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

vw radio navigation sistem MCD(o mica problema)

This topic is about vw radio navigation sistem MCD(o mica problema), the author, florin82141, wrote about: salutare la forum.cine ma poate ajuta si pe mine cu o mica problema.pe masina am cd original (vw radio navigation sistem MCD) si nu imi citeste toate ... To read more just scroll down

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> vw radio navigation sistem MCD(o mica problema)
florin82141
post Feb 8 2008, 11:44 PM
Post #1


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 383
Joined: 11-July 06
From: randers danemarca
Member No.: 82.134



salutare la forum.cine ma poate ajuta si pe mine cu o mica problema.pe masina am cd original (vw radio navigation sistem MCD) si nu imi citeste toate cd-urile.marefer la cele facute pe calculator.unele mi le citeste altele nu.ca sa fac un cd sa al citeasca de ce tre sa tin cont.de viteza la care fac cd-ul sau de ce ca nu ma pricep.mersi mult


--------------------
OPEL SIGNUM 1.9CDTI 150
2006

VOLSKWAGEN PASSAT
1.9 TDI 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gagaita
post Feb 8 2008, 11:54 PM
Post #2


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 2-February 08
From: bucuresti
Member No.: 116.259



Au mai patit-o si altii si sau lasat pagubasi. partea frumoasa e ca inainte mergea iar acum( de o luna) nu mai vrea si pace. Nu am primit nici un ajutor din cei apropiati mie. Bafta Poate ai mai mult noroc tu aici. bicycle.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Potzocul
post Feb 8 2008, 11:57 PM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 398
Joined: 19-June 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 108.732



viteza ar fi o treaba dar din cate stiu eu, problema asta era acum cativa ani cand nu existau playere performante si care stiau citi doar la 4X
poti incerca sa scrii un cd cu 8X sau 16X si sa vezi daca merge.
ce iti mai recomand: exista cd de curatare. nu costa mult si sunt relativ usor de utilizat.


--------------------
FORD MONDEO 2002 TDCI 2000cmc 96kw
Life is a temporar thing, don`t waste it!
DRIVE SAFE!!! 1999-2006 =>19.269 DECESE cauzate de accidente rutiere. 47393 RANITI GRAV. Numaratoarea continua!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florin82141
post Feb 9 2008, 12:39 PM
Post #4


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 383
Joined: 11-July 06
From: randers danemarca
Member No.: 82.134



nu cred ca este problema de curatare ca am in masina cam 10 cd-uri facut pe calculator acum un an sau doi dar nu mai stiu cum sunt facute.la viteza am incercat sa fac cu 8x dar tot nu merg.eu zic ca este vorba tot de cum este facut cd-ul.repet ca am in masina cd-uri copiate care merg fara probleme si ce am facut de curand nu merg nici batute.chiar sa nu ai dam de cap?


--------------------
OPEL SIGNUM 1.9CDTI 150
2006

VOLSKWAGEN PASSAT
1.9 TDI 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Feb 10 2008, 02:31 AM
Post #5


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



nu stiu daca se potriveste la tine, dar la mine mp3-ul nu citeste cd-uri cu mai multe sesiuni (nu scrii toate piesele o data, nu finalizezi discul), de fapt citeste doar prima sesiune de scriere.

Cand scrii cd-urile cu piese, scrie pe ele toate piesele de la inceput si apoi inchide-l la scriere (o optiune numita "finalize" sau "no multisession", care nu mai da voie cd-ului sa fie modificat mai tarziu). Daca acelasi cd ti-l citeste cdrom-ul de la calculator si nu-l citeste cel de la masina, mai mult ca sigur asta e problema, cd-ul n-a fost inchis la scriere.

Incearca si da-ne de veste smile.gif.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florin82141
post Feb 10 2008, 12:15 PM
Post #6


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 383
Joined: 11-July 06
From: randers danemarca
Member No.: 82.134



sincer sa fiu nu inteleg ce vrei sa zici cu asta.nu imi pot da seama ce vrei sa fac.nu sunt paralel cu computeru dar nici nu sunt as.dar ceea ce imi zici tu nu imi dau seama ce incerci sa imi zici teehee.gif


--------------------
OPEL SIGNUM 1.9CDTI 150
2006

VOLSKWAGEN PASSAT
1.9 TDI 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Feb 10 2008, 11:54 PM
Post #7


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



Sa vad daca merge atasarea de poze si sper ca intelegi.
In poze ai exemple din programul Nero.
Eu tot timpul bifez cele doua optiuni din poze si mp3-ul din masina imi citeste orice cd (fie el CD audio sau CD cu mp3).
Attached File  no_multisession.gif ( 26.71K ) Number of downloads: 29
Attached File  finalize_disk.gif ( 27.2K ) Number of downloads: 23


Daca nu reusim nici asa...mai cautam solutii wink.gif.

This post has been edited by Hoinar: Feb 10 2008, 11:55 PM


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florin82141
post Feb 11 2008, 12:11 PM
Post #8


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 383
Joined: 11-July 06
From: randers danemarca
Member No.: 82.134



eu iti multumesc ca incerci sa ma ajuti dar nu inteleg mai nimic din pozele alea.dar cine se pricepe cum sunt trase cd-urile originale?ca vad ca pe alea le citeste perfect.eu asta trebuie sa aflu cum sunt trase cd-urile originale ,la ce viteza sunt facute.cred ca ma apuc de cumparat cd-uri originale daca vad ca nu reusesc sa fac ceva


--------------------
OPEL SIGNUM 1.9CDTI 150
2006

VOLSKWAGEN PASSAT
1.9 TDI 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Feb 11 2008, 12:52 PM
Post #9


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



Bun, facem altfel atunci smile.gif
Spune-mi ce cd-uri iti faci pe calculator, ce fel de muzica si ce program folosesti ca sa scrii cd-urile.

Exemplul pus de mine in cele doua poze anterioare era de a folosi programul Nero pentru a scrie pe un CD melodii in format mp3 gasite pe calculator...sunt situatii diferite atunci cand vrei sa copii melodii de pe un alt cd..

Deci, primul pas ar fi sa-mi spui cum iti creezi tu cd-ul cu melodii smile.gif.

ps: cu rabdarea treci si marea..deci nu-ti fa griji ca gasim noi o solutie.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florin82141
post Feb 11 2008, 02:46 PM
Post #10


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 383
Joined: 11-July 06
From: randers danemarca
Member No.: 82.134



ca sa o iau de la capat.intru pe odc si trag cateva melodi.apoi la nero aleg sa fac un audio cd.blanck-urile sunt identice cu unele copy pe care cd-ul meu le citeste.si apoi dau sa fac cd-ul.am incercat diferite viteze si tot nu vrea.repet am cumparat blanck-uri identice cu unele cd-uri facute acum vreo 2 ani care merg sa le ascult.mi leam facut pe vremea cand nu aveam passat-ul.dar de cand l-am luat si am incercat sa fac cd-uri nu vrea nici in ruptul capului sa citesca toate copiile facute pe calculator teehee.gif turned.gif


--------------------
OPEL SIGNUM 1.9CDTI 150
2006

VOLSKWAGEN PASSAT
1.9 TDI 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florin82141
post Feb 12 2008, 12:15 PM
Post #11


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 383
Joined: 11-July 06
From: randers danemarca
Member No.: 82.134



hai sa va povestesc ceva.am luat de la o persoana un un blanck cd si am facut pe calc de acasa un cd cu muzica.a mers.dar am incercat cu altfel de blanck(alta firma) si am facut cd-ul exact la fel.viteza de 4x,aceleasi melodi......nu a vrut nene.incep sa tind ca este vb de blanck-uri.se poate?????????????????


--------------------
OPEL SIGNUM 1.9CDTI 150
2006

VOLSKWAGEN PASSAT
1.9 TDI 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klm
post Feb 25 2008, 11:31 AM
Post #12


Asa?!
******

Group: Membri
Posts: 3.821
Joined: 10-January 08
From: Galati
Member No.: 116.021



CITAT(florin82141 @ Feb 11 2008, 02:46 PM) *
intru pe odc si trag cateva melodi.apoi la nero aleg sa fac un audio cd.

Si cu drepturile de autor ce facem?!
Cred ca cel mai bun sfat pe care puteai sa (ti)-l dai este:
CITAT(florin82141 @ Feb 11 2008, 12:11 PM) *
cred ca ma apuc de cumparat cd-uri originale


--------------------
"Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!" - Mircea Radulescu

Nu mai fumez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Feb 25 2008, 01:22 PM
Post #13


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



QUOTE(klm @ Feb 25 2008, 11:31 AM) *
...
Si cu drepturile de autor ce facem?!
...


Foarte tare.
Poate copie doar melodii fara drepturi de autor. Asta ca sa nu stea cineva stresat smile.gif.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klm
post Feb 26 2008, 03:17 PM
Post #14


Asa?!
******

Group: Membri
Posts: 3.821
Joined: 10-January 08
From: Galati
Member No.: 116.021



CITAT(Hoinar @ Feb 25 2008, 01:22 PM) *
Poate copie doar melodii fara drepturi de autor. Asta ca sa nu stea cineva stresat smile.gif.

Yeah, right wink.gif! Si marmota?


--------------------
"Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!" - Mircea Radulescu

Nu mai fumez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mariustom
post Feb 26 2008, 03:24 PM
Post #15


Păcat de acest forum ...
******

Group: Moderator
Posts: 4.288
Joined: 26-March 05
From: D
Member No.: 43.171



Liniștiți-vă, terminați cu ... vrăjeala între voi rolleyes.gif

ninja.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cucuci
post Mar 1 2008, 11:47 AM
Post #16


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 153
Joined: 19-February 08
Member No.: 116.429



sa-ti zic si eu doua chestii.
1. schimba cd-urile care le folosesti neaparat! (ia 2-3 modele si vezi care ti le citeste ... 100% vei gasi un model de cd-uri care ti le citeste)
2. scrie-le la maxim 8x

& spor la ascultat muzica.


--------------------
Pentru nesimtitii care aprind proiectoarele sau stopul de ceata desi NU e ceata: stii ca e FOARTE deranjant pentru ceilalti sa-ti vada proiectoarele in oglinzi sau stopul de ceata?! Fii OM si NU le aprinde!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florin82141
post Mar 7 2008, 06:23 PM
Post #17


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 383
Joined: 11-July 06
From: randers danemarca
Member No.: 82.134



va multumesc pt ajutorul pe care ati incercat sa mi-l dati.dar de o saptamana mi-am luat magazie de cd-uri si acuma pot asculta ce muzica doresc. rolleyes.gif


--------------------
OPEL SIGNUM 1.9CDTI 150
2006

VOLSKWAGEN PASSAT
1.9 TDI 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remier
post Jun 24 2008, 02:24 PM
Post #18


novice
**

Group: Membri
Posts: 33
Joined: 18-February 08
From: Bucuresti
Member No.: 116.410



CITAT(florin82141 @ Mar 7 2008, 07:23 PM) *
va multumesc pt ajutorul pe care ati incercat sa mi-l dati.dar de o saptamana mi-am luat magazie de cd-uri si acuma pot asculta ce muzica doresc. rolleyes.gif


MAI OAMENI BUNI !
De ce nu folositi un modulator FM ???....se baga simplu in locul brichetei si citeste de pe un memory stick muzica pe care doresti sa o alegi de pe calculator. Sunt unele modele de modulatoare care citesc foldere, deci e mai OK decat CD-urile !!!


--------------------
VW SHARAN- 1.9 TDI & Fiat Stilo 1.2 / 12V
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cod
post Jun 24 2008, 03:26 PM
Post #19


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 434
Joined: 17-April 07
From: Bucuresti
Member No.: 104.180



QUOTE (remier @ Jun 24 2008, 03:24 PM) *
QUOTE (florin82141 @ Mar 7 2008, 07:23 PM) *
va multumesc pt ajutorul pe care ati incercat sa mi-l dati.dar de o saptamana mi-am luat magazie de cd-uri si acuma pot asculta ce muzica doresc. rolleyes.gif


MAI OAMENI BUNI !
De ce nu folositi un modulator FM ???....se baga simplu in locul brichetei si citeste de pe un memory stick muzica pe care doresti sa o alegi de pe calculator. Sunt unele modele de modulatoare care citesc foldere, deci e mai OK decat CD-urile !!!


Un motiv ar fi ca iti ocupa bricheta. Eu folosesc in masina: GPS, Detector Radar si Telefon. Sincer, nu mai e loc de modulator FM. Asa poti sa intrebi si : "De ce nu va cumparati casetofoane cu mufa de intrare USB?" e mai simplu.


--------------------
Seat Ibiza 1.4 TDI 70CP (Mica si rosie)
A3 SB Ambition 1.6 102 CP (Neagra si suparata)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remier
post Jun 24 2008, 03:31 PM
Post #20


novice
**

Group: Membri
Posts: 33
Joined: 18-February 08
From: Bucuresti
Member No.: 116.410



CITAT(Daniel104187 @ Jun 24 2008, 04:26 PM) *
CITAT(remier @ Jun 24 2008, 03:24 PM) *
CITAT(florin82141 @ Mar 7 2008, 07:23 PM) *
va multumesc pt ajutorul pe care ati incercat sa mi-l dati.dar de o saptamana mi-am luat magazie de cd-uri si acuma pot asculta ce muzica doresc. rolleyes.gif


MAI OAMENI BUNI !
De ce nu folositi un modulator FM ???....se baga simplu in locul brichetei si citeste de pe un memory stick muzica pe care doresti sa o alegi de pe calculator. Sunt unele modele de modulatoare care citesc foldere, deci e mai OK decat CD-urile !!!


Un motiv ar fi ca iti ocupa bricheta. Eu folosesc in masina: GPS, Detector Radar si Telefon. Sincer, nu mai e loc de modulator FM. Asa poti sa intrebi si : "De ce nu va cumparati casetofoane cu mufa de intrare USB?" e mai simplu.


La mine la Sharan de ex. ar fi destul de dificil de inlocuit casetofonul, care este inglobat in panou si e in legatura cu calculatorul, navigatia, comenzile pe volan....mai simpla pare solutia cu o priza tripla care se baga la bricheta


--------------------
VW SHARAN- 1.9 TDI & Fiat Stilo 1.2 / 12V
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 07:34 AM