IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

ce jante merg pe octavia?

This topic is about ce jante merg pe octavia?, the author, doru_ionescu, wrote about: salut baieti sunt nou pe aici si asi vrea sa stiu si eu de pe ce alte modele de masini se potrivesc jantele pe octavia 1.am vrut sa modific sa pun jan ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> ce jante merg pe octavia?
doru_ionescu
post Dec 13 2007, 05:13 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 7-December 07
Member No.: 115.745



salut baieti! sunt nou pe aici si asi vrea sa stiu si eu de pe ce alte modele de masini se potrivesc jantele pe octavia 1.am vrut sa modific sa pun jante de BMW cu farsa dar m-am razgandit.parca imi place viata. smile.gif acum am ramas cu ele si stau in dubii.credeti ca e destul de sigur cu farsa sau sa-mi caut alte jante...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Dec 14 2007, 04:45 PM
Post #2


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Jantele standarrd sunt pe 15". Poti pune si 16" sau 17". Distanta intre prezoane sa fie 5x100. Pt jantele pe 15 si 17 ai nevoie de ET 38 plus 6J, la cele pe 16 merge si ET42 la 6.5J. Poti incerca si 17" cu 7.5J. Toate aceste jante le-am probat pe masina mea si sunt OK.

Recomand jantele originale de fabrica sau unele de firma, stifturile nu prezinta siguranta.


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doru_ionescu
post Dec 17 2007, 02:24 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 7-December 07
Member No.: 115.745



mersi pt raspuns dar de 300-400 euro asi avea ce sa-mi iau? borbeturile sunt bune?din cate am auzit ei produc si pentru cateva firme de masini.nu stiu exact care sunt.asa vb lumea de la ei.asi vrea ceva pe 15 si sa incapa cauciucuri de 195.raman pe dimensiunea de fabrica.ai idee cam cat ar putea sa ma coste jantele fara cauciucuri sau merita sa fac economie la bani si sa ma orientez catre cava second?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DORU
post Dec 18 2007, 12:40 AM
Post #4


Super Moderator
******

Group: Moderator
Posts: 8.261
Joined: 11-November 02
From: ORADEA
Member No.: 7.754



Recomand un set jante aliaj de la Skoda, noi sau SH, dar din surse de incredere. Sunt solide si sigure.
Incearca pt inceput catalogul accesorii Skoda si site-urile de profil cu anunturi de piese/accesorii auto...


--------------------


OCTAVIA 1.8T 4X4 - Powered by Dimsport, Milotec, Forge, EBC and Ferodo Racing !

Detalii despre masina mea si Skoda in general pe FORUMUL SKODA-CLUB !

Uneori Dumnezeu ne taie craca de sub picioare ca sa ne aducem aminte ca putem zbura.

"What makes you wise in life is not the success, it's when you go down and come back"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doru_ionescu
post Dec 18 2007, 05:00 PM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 7-December 07
Member No.: 115.745



pffff .... m-am interesat azi la Skoda de un set de jante noi de la ei.....nu m-au convins preturile.cred ca o sa raman cu borbetul.mai ieftin si nu am auzit nimic de rau.mai intreb,da cei de la skoda au preturi prea mari ... 900 RON janta de skoda modelul in 5 spite pentru O1.... poate daca primesc vreo prima de sarbatori imi fac un cadou de mos . biggrin.gif oricum daca nu ne mai auzim sarbatori fericite tuturor si mare grija la volan . va multumesc pentru sfaturi... sa ne auzim bine si la anul....
thumbsup.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:55 PM