IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

urgent!!! problema luminat faruri a4 1.9 tdi_2003

This topic is about urgent!!! problema luminat faruri a4 1.9 tdi_2003, the author, alx1977, wrote about: salut Sunt posesorul unui audi a4 1.9tdi din 2003. As avea si eu nevoie de ajutorul vostru ceva sfaturi ce as putea face sau cum s-ar pute arezolva ur ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> urgent!!! problema luminat faruri a4 1.9 tdi_2003
alx1977
post Nov 11 2007, 09:00 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 11-November 07
Member No.: 115.412



salut!!!
Sunt posesorul unui audi a4 1.9tdi din 2003.
As avea si eu nevoie de ajutorul vostru ceva sfaturi ce as putea face sau cum s-ar pute arezolva urmatoarea problema:

Am schimbat becurile de faza scurta deoarece sau ars pe rind iar acum farurile nu mai lumineaza bine(adica mai deloc maxim 2 -3 metri in fata)
Dupa ce l-am schimbat pe primul am observat ca farul nu mai bate bine si am fos la vw in Bistrita si am facut un reglaj la lumini dar degeaba tot asa.
Am plait degeaba ca nu au facut nici o treaba.
Al doilea bec s-a ars acum doua zile l-am schimbat si pe acesta si acuma chiar am ramas fara lumini amindoua lumineaza foarte jos (bat chiar sub roata smile.gif )
Este chiar imposibil sa mai mergi noaptea cu masina
Am incercat sa le reglez din interiror da degeaba

Astept pareri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flav
post Nov 12 2007, 10:38 AM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 117
Joined: 19-September 05
From: Buzau
Member No.: 56.248



Aceiasi problema a patit-o un prieten care si-a schimbat becul stanga. Numai ca la el totul s-a intamplat din prostia lui. In primul rand becurile aveau alt cod si in plus nu reusise sa le pozitioneze bine. L-am dat jos am luat un bec corespunzator si apoi a mers fara probleme.


--------------------
Honda CR-V 2.0 i-VTEC 150 CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alx1977
post Nov 12 2007, 10:43 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 11-November 07
Member No.: 115.412



QUOTE(Flav @ Nov 12 2007, 08:38 AM) *
Aceiasi problema a patit-o un prieten care si-a schimbat becul stanga. Numai ca la el totul s-a intamplat din prostia lui. In primul rand becurile aveau alt cod si in plus nu reusise sa le pozitioneze bine. L-am dat jos am luat un bec corespunzator si apoi a mers fara probleme.


dar cum pot afla codul acela despre care vb?
de pozitionat cred ca sunt bine pozitionate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flav
post Nov 13 2007, 08:00 AM
Post #4


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 117
Joined: 19-September 05
From: Buzau
Member No.: 56.248



Scrie pe bec, scrie si-n cartea tehnica. Bine asta ar putea fi cea mai de dorit varianta. Sa nu ai ceva probleme la partea electrica, vreo siguranta care sa nu mai fie buna ( desi cred ca dadea CB vreo eroare ).

This post has been edited by Flav: Nov 13 2007, 08:03 AM


--------------------
Honda CR-V 2.0 i-VTEC 150 CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alx1977
post Nov 13 2007, 08:15 AM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 11-November 07
Member No.: 115.412



QUOTE(Flav @ Nov 13 2007, 06:00 AM) *
Scrie pe bec, scrie si-n cartea tehnica. Bine asta ar putea fi cea mai de dorit varianta. Sa nu ai ceva probleme la partea electrica, vreo siguranta care sa nu mai fie buna ( desi cred ca dadea CB vreo eroare ).

din pacate nu mai am becurile vechi o sa incerc sa descifrez din cartea tehnica sau o sa ma duc la reprezentanta poate imi zic aia ceva
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut1410
post Nov 13 2007, 11:47 AM
Post #6


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 161
Joined: 5-October 07
Member No.: 114.946



QUOTE(alx1977 @ Nov 13 2007, 06:15 AM) *
QUOTE(Flav @ Nov 13 2007, 06:00 AM) *
Scrie pe bec, scrie si-n cartea tehnica. Bine asta ar putea fi cea mai de dorit varianta. Sa nu ai ceva probleme la partea electrica, vreo siguranta care sa nu mai fie buna ( desi cred ca dadea CB vreo eroare ).

din pacate nu mai am becurile vechi o sa incerc sa descifrez din cartea tehnica sau o sa ma duc la reprezentanta poate imi zic aia ceva



is becurile de prosta calitate schimba becurile si o sa lumineze bine ! nu mai lua din acelasi loc si nici acelasi tip iti recomand niste becuri philips nu prea au probleme !!

si ca sa nu se arda nu pune mana pe stical becului cand il montezi alfel tin fff putin!de fapt nu atinge delos sticla becului!


--------------------
ionut83652 nu inteleg de ce nu mai merge vechiul cont!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:08 PM