IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

un sfat

This topic is about un sfat, the author, mada08, wrote about: am si eu o problema, minora....dar m-a enervat la culme. nu e vb de o defectiune....e vb ca mi-au furat stergatoarele stiu suna amuzant:)), numai ca s ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> un sfat
mada08
post Oct 26 2007, 07:11 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 26-October 07
Member No.: 115.245



am si eu o problema, minora....dar m-a enervat la culme. nu e vb de o defectiune....e vb ca mi-au furat stergatoarele stiu suna amuzant:)), numai ca stiu cine ca mi-a lasat un bilet ca o sa am surprize. mi-au luat stergatoarele , n-am vazut si am sters asa cu ele... cand am vazut era prea tarziu era zgariat deja parbrizu'. voi unde ma sfatuiti sa ma duc sa reZolv problema ca nu vreau sa ramana asa fara sa plateasca pt ce a facut. va rog sa-mi raspundeti unu....un sfat biggrin.gif la politie sau rabunare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daniumfcv
post Oct 27 2007, 05:57 PM
Post #2


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 268
Joined: 8-October 07
From: Craiova, RO
Member No.: 114.992



La politie cu ce sa te duci ?! L-a vazut cineva? L-ai vazut tu ?! Poti demonstra ca el este cel care ti le-a furat ?

Ai casco ?

Pune altele si incearca sa il filmezi sau fotografiezi cand face asta.Razbunarea este cea mai buna metoda de a oprii prostii dar nu asta prosteasca.Daca tu ii zgarii masina sau ii furi ceva .. in primul rand ca nu se va oprii nici el aici si va veti tot bate joc de masina unul altuia , iar 2.. se poate sa te surprinda facand asta si sa te dea in judecata.

Incearca sa prinzi imagini ceva cu el.. si ii faci plangere la politie si il dai si in judecata si ii ceri cheltuielile de judecata si dauna "morale" ... si ii faci mai rau asa.Furtul se pedepseste destul de bine si nu tine cont ca este vorba de o masina intreaga sau doar un stergator.. tot furt este.

Eventual lasa-i si bilet .. ia-le si pe astea ca am bani sa le schimb .. whistling.gif thumbsup.gif

Partea urata este ca va trebuii sa iti supraveghezi masina mereu


--------------------
2008 Mitsubishi Lancer 2.0l DI-D 140 cp
ex 2006 Opel Astra G 1.4l Twinport 90 cp
Din 2006 .. pe drumurile Romaniei au murit 20 000 de persoane si alte 5 000 au fost foarte grav ranite.90 % din toate acestea s-au datorat vitezei excesive.Conduceti responsabil sau comandati-va crucea.Sursa este agentia MediaFax
First AID
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionut1410
post Oct 29 2007, 10:34 AM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 161
Joined: 5-October 07
Member No.: 114.946



daca il prinzi sau stii cene ii ii rupoi o mana ! daca ai casco schimbi geamu daca nu asta e il schimbi pe bani tai sau mai mergi asa!

astai viata!!


--------------------
ionut83652 nu inteleg de ce nu mai merge vechiul cont!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:18 AM