IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

logan - scartzait bord e normal ?

This topic is about logan - scartzait bord e normal ?, the author, lihte, wrote about: Am un logan 1.4 cumparat de 1 an de zile, de cateva saptamani se aude un zgomot suparator in partea din fatza (bord), am remarcat ca este vorba de pla ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> logan - scartzait bord e normal ?
lihte
post Oct 15 2007, 09:40 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 15-October 07
Member No.: 115.102



Am un logan 1.4 cumparat de 1 an de zile, de cateva saptamani se aude un zgomot suparator in partea din fatza (bord), am
remarcat ca este vorba de plasticul de deasupra bordului- scartzaie. Este cineva care a mai avut problema asta, sau
aveti idee ce-as putea face.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DRAGOS
post Oct 15 2007, 09:44 AM
Post #2


PGM-FI
******

Group: Membri
Posts: 2.877
Joined: 2-March 07
From: Bucuresti/Ploiesti (Prahova)
Member No.: 100.675



In principiu cam toate golanele scartaie biggrin.gif. Acum serios nu prea este normal la o masina de o zi sa scartaie. A mea a rezistat pana pe la 30 de k km pana sa inceapa scartaiturile.

Sfatul meu..daca este persistent, fa scandal..daca nu incearca sa te obisnuiesti pentru ca vor mai aparea in timp blush.gif


--------------------
Honda Accord 2.0 MT Executive Arctic Blue Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lihte
post Oct 15 2007, 09:51 AM
Post #3


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 15-October 07
Member No.: 115.102



are 30.000 km si a mea
iar de scartait in alte parti gen scaune, portiere se mai aude cate ceva din cand in cand, dar plasticul de sus de la bord
este prea exagerat , se aude continuu

QUOTE(DRAGOS @ Oct 15 2007, 10:44 AM) *
In principiu cam toate golanele scartaie biggrin.gif. Acum serios nu prea este normal la o masina de o zi sa scartaie. A mea a rezistat pana pe la 30 de k km pana sa inceapa scartaiturile.

Sfatul meu..daca este persistent, fa scandal..daca nu incearca sa te obisnuiesti pentru ca vor mai aparea in timp blush.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DRAGOS
post Oct 15 2007, 10:11 AM
Post #4


PGM-FI
******

Group: Membri
Posts: 2.877
Joined: 2-March 07
From: Bucuresti/Ploiesti (Prahova)
Member No.: 100.675



vina mea..am citit din greseala 1 zi in loc de un an blush.gif. Asta e, ce sa-faci..Din pacate face parte din sindromul "asa face toate" blush.gif


--------------------
Honda Accord 2.0 MT Executive Arctic Blue Pearl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 09:21 AM