IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Ce parere aveti de Dealer-ul din Oradea REDTOR?

This topic is about Ce parere aveti de Dealer-ul din Oradea REDTOR?, the author, batu113760, wrote about: Eu am fost super multumit,dar vad ca despre ceilalti dealeri parerile sunt impartite. ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti de Dealer-ul din Oradea REDTOR?
batu113760
post Sep 19 2007, 02:33 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 11-September 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 113.753



Eu am fost super multumit,dar vad ca despre ceilalti dealeri parerile sunt impartite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
suzuki_bs
post Sep 23 2007, 12:45 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 137
Joined: 28-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 59.633



Salut!
Lucrezi cumva la Redtour?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trixi114679
post Sep 25 2007, 07:49 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 181
Joined: 24-September 07
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 114.672



te rog frumos sa imi zici,obiectiv ,dc ai fost atat d multumit?


--------------------
Warning!I have an attitude,and I know how to use it!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
en112736
post Sep 26 2007, 10:43 AM
Post #4


novice
**

Group: Membri
Posts: 31
Joined: 26-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.729



am suzi ignis gs 1,3 din noiembrie anu' trecut....
ma gandeam sa trec sau pe 4x4 (gx+) sau sa sar intr-un sx4 direct....
diferenta de pret pe care mi-au furnizat-o dansii, m-a facut sa imi dispara repede (si definitiv) acest gand.....
daca pe un suzuki ignis GS 1,3 (full, are si senzori de parcare, alarma si telecomanda pe cheie) care acum se comercializeaza in jur de 12000 euro, ei ofera prin sistem buy-back doar 9500 de euro (si asta dupa numai 10 luni de folosire - am 12000 de km parcursi) va las sa trageti voi singuri concluzia.....cat de serioasa e acea firma....

PS: a, da....au si refuzat sa imi faca buy-back pentru modelul SX4 1.5 GLX AC sau ignis 1.3 4WD GLX+ pe motiv ca pentru ei nu e rentabil..... blink.gif
cand am intrebat ce e rentabil am aflat ca era numai pentru o diferenta de la 3500 de euro in sus.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
guerilla
post Sep 26 2007, 10:52 AM
Post #5


Warp Member
******

Group: Membri de onoare
Posts: 4.752
Joined: 9-May 03
From: Bucuresti
Member No.: 12.270



eu cred ca ti-au oferit nespus de mult biggrin.gif
e vorba de buy back.
masina ta nu valoareaza mai mult de 10.000 acum (daca e stock). in nici un caz. tinand cont ca trebuie sa castige si ei la revanzare mi se pare chiar un pret bun. o masina se devalorizeaza in mod uzual cu 20% in primul an.
du-te la alte marci si sa vezi acolo diferente.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
en112736
post Sep 26 2007, 10:55 AM
Post #6


novice
**

Group: Membri
Posts: 31
Joined: 26-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 112.729



nu am cerut sa mi-o ia cu pretul cu care am cumparat-o....dar nici sa-mi faca o oferta de-aipulea numa' sa scape de client.....
fii serios! cu 10000 o vand in piata.....
si mai pun diferenta de 1500 de euro si iau ignis 1.3 glx+ 4wd....

PS: cand spui alte marci la ce te gandesti? cumva la hyundai, logan, clio, peugeot...? marci din astea de succes?!?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
niculescud
post Aug 6 2008, 10:35 PM
Post #7


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 6-August 08
From: Bucuresti
Member No.: 117.693



Am un Swift Sport de aproape o luna, achizitionata de la Redtor Oradea.

Am fost foarte nemultumit de colaborarea cu ei datorita faptului ca la prima discutie mi-au promis ca masina vine in 2-3 sapt (fiind dea comandata), apoi dupa ce am platit avansul au urcat la 5 saptamani iar dupa un scandal monstru pe care l-am avut cu ei sa aflu ca de fapt vor fi 9 saptamani in total.
Pana si directorul a avut tupeul sa ma minta la telefon, spunadu-mi la un moment dat ca mai dureaza 14 zile si cand am cerut confirmarea in scris pe mail... s-au facut 28 (diferenta intre telefon si mail a fost de 6 ore). Incredibil.

Evident, in ultima saptamana si-au mai permis o intarziere de 2 zile.


Am zburat la Oradea sa iau masina, am dat de o duduie care voia sa imi dea masina gresita, aceeasi duduie care gresise si factura proforma de 3 ori (masina achizitionata prin leasing persoana fizica => discutii si paradiscutii cu banca), nu mi-au oferit nici macar un pres nenorocit (de alarma nu mai spun), si-au lipit logourile lor peste tot (bine... toti fac asta insa le cerusem EXPRESS sa nu lipeasca nimic de masina si m-au asigurat ca nu se va intampla) insa m-au scos din sarite ca au pus abtipild pe dezaburizatoarele de luneta (care mi-e cam frica sa nu il dau jos cu tot cu traseele acelea metalice).


Cam atat despre Redtor. Sincer, profund nemultumit insa nu am putut da inapoi caci era luata prin leasing si creditul fusese deja acceptat in momentul in care am aflat ca masinuta mea o sa .... intarzie...


Cam asta primesti de la Redtor Oradea pentru o masina de 15000 EUR.



Merci,
Puiu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
korol
post Jan 5 2023, 01:01 AM
Post #8


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 125
Joined: 12-September 22
Member No.: 152.748



Want an erection of insane strength? Then welcome to the google.com boutique where everyone can buy any anti erectile dysfunction Lesateliersvortex drugs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:18 PM