IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

mitsubishi lancer classic 1.6, martor motor.

This topic is about mitsubishi lancer classic 1.6, martor motor., the author, sultanofmagic, wrote about: salut Ma framanta si pe mine o problema. De curand am intrat si eu in posesia unui mitsubishi lancer, de care sunt foarte mandru insa ma lovesc cu urm ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> mitsubishi lancer classic 1.6, martor motor., probleme martor motor
sultanofmagic
post Jul 5 2010, 01:31 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 5-July 10
Member No.: 126.313



salut

Ma framanta si pe mine o problema. De curand am intrat si eu in posesia unui mitsubishi lancer, de care sunt foarte mandru insa ma lovesc cu urmatoarea problema. Martorul de la motor, beculetul acela cu forma de motor si elice, sta tot timpul aprins. Am fost cu ea in service, au schimbat tot ce se poate schimba la motor, softul, etc.. Nimic. Motorul nu are nimic masina merge perfect, nu sunt probleme cu el, insa nu au putut sa isi dea seama care este problema. Acum, merg asa cu ea, cu martorul de la motor aprins continuu, insa tare as vrea sa ii dau de cap, si cum un taran mi-a tras o cheie pe o parte , ma gandeam ca daca tot o duc sa mai verifice incaodata. Masina este inca in garantie . La un moment dat ma gandeam sa vorbesc direct la mitsubishi , sa imi schimbe masina de tot daca nu pot rezolva problema smile.gif . A mai patit cineva asa ceva, ceva sfaturi legate de asta?


Multumesc anticipat pentru raspunsuri,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ady1
post Jul 5 2010, 09:43 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 38
Joined: 7-September 03
From: Bicaz (Neamt)
Member No.: 15.890



QUOTE (sultanofmagic @ Jul 5 2010, 08:31 AM) *
salut

Ma framanta si pe mine o problema. De curand am intrat si eu in posesia unui mitsubishi lancer, de care sunt foarte mandru insa ma lovesc cu urmatoarea problema. Martorul de la motor, beculetul acela cu forma de motor si elice, sta tot timpul aprins. Am fost cu ea in service, au schimbat tot ce se poate schimba la motor, softul, etc.. Nimic. Motorul nu are nimic masina merge perfect, nu sunt probleme cu el, insa nu au putut sa isi dea seama care este problema. Acum, merg asa cu ea, cu martorul de la motor aprins continuu, insa tare as vrea sa ii dau de cap, si cum un taran mi-a tras o cheie pe o parte , ma gandeam ca daca tot o duc sa mai verifice incaodata. Masina este inca in garantie . La un moment dat ma gandeam sa vorbesc direct la mitsubishi , sa imi schimbe masina de tot daca nu pot rezolva problema smile.gif . A mai patit cineva asa ceva, ceva sfaturi legate de asta?


Multumesc anticipat pentru raspunsuri,

Daca e in garantie du-o la un dealer si nu o mai luat pana nu o rezolva !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 12:29 AM