IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Renault Megane II-1,5 dci- 85 CP

This topic is about Renault Megane II-1,5 dci- 85 CP, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> Renault Megane II-1,5 dci- 85 CP
remus97626
post Jul 3 2007, 04:18 PM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 108
Joined: 24-January 07
From: Oradea
Member No.: 97.619



Sant pe cale de a achizitiona aceasta masina.Am fost tare nehotarat in ultimele saptamani dar ieri am dat avansul pt. aceasta masina.Vineri sau luni soseste.Pentru ca nu sant priceput la masini si nici un pasionat v-as ruga sa imi spuneti pareri despre aceasta masina (atat lucruri pozitive cat si negative).Mentionez ca la test drive am fost multumit de comportamentul masinii.Poate cineva imi spune si care e diferenta dintre un motor HDI si unul DCi.va multumesc anticipat pt. informatiile pe care sper sa le primesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
meganescoala
post Feb 22 2008, 10:07 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 22-February 08
Member No.: 116.457



Salut...sunt billy...Am un megane bicorp 1.5 dci 85 cp din 2004. Masina este pe scoala si are aproape 200 000km facuti..in conditii destul de grele. Sunt foarte multumit de masia, chiar si dupa acesti km... Consumul..a ramas tot la 5.5-6.0 pe scoala. Singurele piese care le mai schimb sunt cele de la revizii sau care trebuiesc inlocuite periodic ( filtre...curele...placute...etc.) Motorul inca suna bine, injectoarele nu au fost niciodata schimbate....dekat odata curatate. 1.5 dci este o masina perfecta pentru oras, dar si in afara se comporta bine. (autostrada cu 180 de fiecare data)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 8th May 2024 - 08:05 AM