IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Targ auto Budapesta

This topic is about Targ auto Budapesta, the author, Visatoru, wrote about: Ma bate gandul sa fac o excursie in Budapesta. Bineinteles ca voi vizita orasul insa in acelasi timp as fi interesat sa gasesc si cateva accesorii pen ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Targ auto Budapesta, Un pic de ajutor de la cei care au fost pe acolo
Visatoru
post Apr 4 2008, 09:54 AM
Post #1


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 102
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.882



Ma bate gandul sa fac o excursie in Budapesta. Bineinteles ca voi vizita orasul insa in acelasi timp as fi interesat sa gasesc si cateva accesorii pentru Swift-ul din dotare. M-ar interesa de exemplu sa imi cumpar un head-unit Pacr05, cu mp3. Stiti cumva unde as putea gasi astfel de accesorii, eventual second-hand? Am gasit de exemplu http://www.hasznaltauto.hu/#szemelyauto unde vad ca se pot cumpara auto second-hand. Este in genul autovit-ului de la noi? Pot cumpara tot de acolo si diverse accesorii? Alte recomandari? Daca ma plimb pe strazile din Budapesta sunt sanse sa gasesc magazine cu accesorii auto pentru Swift? Va multumesc!

Later edit: Stiti cumva daca se poate inlocui PACR01 cu PACR05 fara sa fie necesare modificari?

This post has been edited by Visatoru: Apr 4 2008, 10:06 AM


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GLX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drares
post Apr 4 2008, 03:50 PM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 38
Joined: 7-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.375



Si pe mine m-ar interesa o scrumiera pentru nenea Swift. Sau, ma rog, kit-ul cu tot cu bricheta daca altfel nu se poate. Daca te lamuresti si ajungi pe acolo crezi ca ai putea sa faci o fapta buna? thanks.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Visatoru
post Apr 4 2008, 05:43 PM
Post #3


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 102
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.882



Imi notez. Insa ca accesoriu original cat costa? Ca daca nu o gasesc mai ieftin nu are nici un rost... Daca nu ma insel esti tot din Bucuresti, nu?

This post has been edited by Visatoru: Apr 4 2008, 05:44 PM


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GLX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drares
post Apr 5 2008, 05:26 AM
Post #4


novice
**

Group: Membri
Posts: 38
Joined: 7-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.375



Pe spare.suzuki.hu ar fi 5132 hufi (20 iepuroi). Da, eu sunt din Bucuresti. Nu cred ca e mare diferenta, oricum suma nu e cine stie ce. Dar, daca ai cum, as prefera sa-ti dau banii si s-o aduci tu, ocazie cu care ne intalnim si fiarele smile.gif. Ca tot trambalatul cu dealer, comanda, asteptat sa vina, mers ridicat jucaria... imi cam distruge putinul timp pe care-l mai am. Multam mult de bunele intentii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dannSX
post Apr 5 2008, 10:52 PM
Post #5


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 11
Joined: 1-April 08
From: Braila
Member No.: 116.826



daca te rog sa te uiti si pt SX4 ce se gaseste pe acolo ca tot la ei este facuta(proiectoare) etc!!!!!!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Visatoru
post Apr 6 2008, 09:33 AM
Post #6


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 102
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.882



QUOTE (drares @ Apr 5 2008, 04:26 AM) *
Pe spare.suzuki.hu ar fi 5132 hufi (20 iepuroi). Da, eu sunt din Bucuresti. Nu cred ca e mare diferenta, oricum suma nu e cine stie ce. Dar, daca ai cum, as prefera sa-ti dau banii si s-o aduci tu, ocazie cu care ne intalnim si fiarele smile.gif. Ca tot trambalatul cu dealer, comanda, asteptat sa vina, mers ridicat jucaria... imi cam distruge putinul timp pe care-l mai am. Multam mult de bunele intentii.


Pe spare.suzuki.hu este data doar bricheta la pretul ala. Cel putin pe varianta in engleza scrie doar ashtray. Poate gasesc mai covenabil. O sa caut. Dar deocamdata nu m-am lamurit pe unde ar trebui sa ma duc... Un magazin de piese Suzuki sigur gasesc. Insa mi-ar fi placut sa dau de un targ ceva. Din pacate nici cu targul pe care l-am spus mai sus nu m-am lamurit. Nu am gasit adresa exacta. Adica am reusit pe site sa deslusesc adresa insa nu stiu daca acolo este doar sediul social sau este si targul tot acolo. Poate cineva vorbitor de limba maghiara ma poate ajuta.
Am sa ma uit si de accesorii Sx4, o sa va povestesc cam ce e pe acolo cand ma intorc.


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GLX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drares
post Apr 6 2008, 05:40 PM
Post #7


novice
**

Group: Membri
Posts: 38
Joined: 7-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.375



Pai... au contraire. Ashtray este scrumiera (HAMUTÁL, part no 89810-86G00-5PK). E drept, au si bricheta (SZIVARGYÚJTÓ) care este insa mai ieftina, respectiv 3471 Ft.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Visatoru
post Apr 7 2008, 07:52 AM
Post #8


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 102
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.882



Dap, scrumiera am vrut sa zic si eu. Am reusit sa aflu de un magazin de dezmembrari pe la marginea Budapestei. Poate am noroc si gasesc cate ceva.


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GLX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vladutz
post Apr 17 2008, 09:37 AM
Post #9


sofer
***

Group: Membri
Posts: 83
Joined: 24-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.582



kitul de scrumiera+bricheta+manopera costa 45 de euro din magazin...pentru un SS


--------------------
2008 Suzuki Swift 1,5 GS S-White / B-84-VLAD (D-ul l-am adaugat eu langa numar)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drares
post Apr 17 2008, 11:47 AM
Post #10


novice
**

Group: Membri
Posts: 38
Joined: 7-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.375



Nu prea inteleg care ar fi manopera, ca scrumiera e din cate vad un "paharel", iar bricheta banuiesc ca poate fi folosita cu succes la priza de bricheta existenta... Oricum, pe mine ma interesa scrumiera, ca de brichete nu duc lipsa smile.gif La ce magazin te referi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Visatoru
post Apr 21 2008, 11:51 AM
Post #11


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 102
Joined: 3-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 114.882



M-am intors din excursia facuta in Budapesta. Frumos oras, merita vizitat. Am vazut multe masini Suzuki pe strada, mai ales Swift. Nu am vazut nici macar un singur Swift Sport, ceea ce m-a uimit. Am vazut un Swift tunat foarte frumos, cel mai frumos din toate pe care le-am vazut,din pacate nu am apucat sa ii fac poza. Masina era alba si avea plafonul vopsit in negru, geamuri fumurii, stopuri fumurii si cu niste tije cromate, arata bine rau.
Am gasit un centru de dezmembrari in afara Budapestei, insa nu am gasit acolo ce ma interesa, adica un radio-cd cu mp3 sau o scrumiera pentru drares. Nu vorbea nimeni engleza acolo, noroc ca imi printasem eu niste poze...
Nu am vazut nici un magazin de piese auto, ceea ce a fost dezamagitor pentru mine. Si eu zic ca m-am plimbat destul de mult si in zona centrala dar si pe la periferie. Probabil ungurii nu prea isi repara singuri masinile cum se intampla pe la noi...
Dealeri Suzuki sunt multi, insa au doar accesorii originale, care dupa cum stiti sunt destul de scumpe. Asa ca i-am luat lui drares scrumiera cu exact 5130 de forinti... Pentru Sx4 nu am vazut nimic in afara accesoriilor originale.
Pentru a mea am cumparat niste pleoape care mi-au placut mie de pe un site pe care ni l-a dat Trixi. Urmeaza sa le vopsesc si sa vad cu ce le lipesc... Poate aveti sugestii.


--------------------
Suzuki Swift 1.3 GLX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 23rd April 2024 - 03:00 PM