IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

GPS si camera video "all in one"

This topic is about GPS si camera video "all in one", the author, FanisA, wrote about: Ce parere aveti despre acest lucru? http://www.azentekonline.com/cms/content/view/100/186/ Care este cea mai buna oglinda cu monitor pentru camera mer ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> GPS si camera video "all in one", gadget-uri folosite sau dorite pentru masina ta
FanisA
post Oct 1 2009, 09:57 AM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 75
Joined: 3-October 08
From: Craiova
Member No.: 118.105



Ce parere aveti despre acest lucru?
http://www.azentekonline.com/cms/content/view/100/186/

Care este cea mai buna oglinda cu monitor pentru camera mers inapoi?

Opinii, pareri.


--------------------
Subaru Legacy MY09 2.0 - Placerea de a conduce, eventual a pilota!
Seat Leon 2002 110CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T u d o r
post Oct 1 2009, 05:13 PM
Post #2


Membru destul de avansat
******

Group: Moderator
Posts: 8.813
Joined: 10-October 05
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 57.984



Interesant device, are de toate. Am vazut mai multe modele, in special pe la americani, dar toate fac acelasi lucru. Nu retin acum dar am vazut una cu camere video optionale in numar de pana la 4, dintre care una si pentru mersul in fata. Ar fi fost buna pentru circuit si aia ziceau ca e foarte utila pentru a dovedi ca esti nevinovat in cazul unui accident.

Aici un link. Altul...

Poti cauta si tu pe goagal, sunt multe modele.Cu GPS e mai problema, ca nu prea sunt din Europa si hartile sunt in mare masura pentru US dar poate nu am gasit eu.

This post has been edited by T u d o r : Oct 1 2009, 05:14 PM


--------------------
Honda Accord 2.0 Executive Premium White

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrian_r5
post Oct 2 2009, 09:41 AM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 407
Joined: 28-October 07
From: Timisoara
Member No.: 115.270



QUOTE ( T u d o r @ Oct 1 2009, 06:13 PM) *
Ar fi fost buna pentru circuit si aia ziceau ca e foarte utila pentru a dovedi ca esti nevinovat in cazul unui accident.


Pe mine ma tenteaza asta, e doar camera.

Intrebarea ar fi: in instanta este luata in considerare ca proba o filmare facuta cu o camera de genu asta ?

Mie mi-ar fi prins bine acum vreo 2 ani o camera din asta cind am fost acuzat de un "organ" ca am trecut pe rosu - sigur am trecut pe verde, din pozitia in care era el nu avea cum sa vada culoarea semaforului ... am scapat doar cu amenda pt. centura, asta dupa ce i-am amenintat ca am martori in masina care au vazut ca am trecut pe verde (daca aveam reportofon il inregistram cind mi-a spus ca trebuie totusi sa-mi dea o amenda, macar pt. centura).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FanisA
post Oct 2 2009, 02:16 PM
Post #4


sofer
***

Group: Membri
Posts: 75
Joined: 3-October 08
From: Craiova
Member No.: 118.105



In sistemul juridic din Romania nu sunt luate ca probe inregistrarile audio-video facute de catre una din parti(acuzat-acuzator), in cazul in care ambele parti sunt constituite persoane fizice, chiar se pot acuza una pe alta, intr-un nou proces pentru inregistrarile facute de catre o parte, fara acordul celeilalte parti.
In cazul in care o persoana poarta aparatura audio-video de inregistrare, cu acceptul procuraturii, poate fi consemnata ca proba la proces.
In cazul tau este mai greu, avand in vedere ca este vorba de o institutie a statului abilitata in controlul traficului rutier.
Judecatorul poate tine seama de inregistrarea ta in luarea deciziei, dar nu poate fi constituita ca proba.

Acum sa revenim:
- recomandari oglinda retrovizoare cu monitor si camera video pentru parcare, cine are montat si ce parere are


--------------------
Subaru Legacy MY09 2.0 - Placerea de a conduce, eventual a pilota!
Seat Leon 2002 110CP
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:50 AM