IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

la ce trebuie sa fiu atent???

This topic is about la ce trebuie sa fiu atent???, the author, Marius Valentin102092, wrote about: Intrebarea este adresata in special celor care au adus masini din strainatate. Va rog sa imi spuneti la ce trebuie sa fiu atent atunci cand doresc sa ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> la ce trebuie sa fiu atent???
Marius Valentin1...
post Apr 12 2007, 01:00 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 21
Joined: 20-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.085



Intrebarea este adresata in special celor care au adus masini din strainatate. Va rog sa imi spuneti la ce trebuie sa fiu atent atunci cand doresc sa achzitionez un autoturism din strainatate (Germania)? Ce acte trebuie sa imi prezinte proprietarul? Ce imi va fi solicitat de statul roman la aducerea masinii in tara? Va rog sa-mi dati cat mai multe informatii care ma pot ajuta. Multumesc anticipat tuturor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marius96537
post Apr 12 2007, 07:44 PM
Post #2


sofer
***

Group: Membri
Posts: 94
Joined: 11-January 07
From: Brasov-Paris
Member No.: 96.530



in mare iti trebuie actele originale ale masini(talon) si factura de cumparare!apoi daca mai sant si altele;facturi,carti tehnice sau/si de service,control tehnic,etc,difera mult de la tara la tara ce acte primesti!!in Franta este cel mai simplu ai cartea grise(talon),factura,asigurarea pe max.30 zile!in Germania daca masina este dela profesionisti se ocupa ei de acte dar ATENTIE mai sant si uscaturii!!
Bafta
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 02:23 AM