IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Diferente motor Opel/Isuzu la Astra?

This topic is about Diferente motor Opel/Isuzu la Astra?, the author, Andrei102795, wrote about: Salutare everybody! Am un Astra din '92, 1.7D, cu 190.000 de km efectuati. As fi vrut sa il vand si sa iau un alt Astra, 1.7TD din '96, cu 150.000 de ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Diferente motor Opel/Isuzu la Astra?
Andrei102795
post Mar 29 2007, 07:13 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 27-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 102.788



Salutare everybody! Am un Astra din '92, 1.7D, cu 190.000 de km efectuati. As fi vrut sa il vand si sa iau un alt Astra, 1.7TD din '96, cu 150.000 de km. Al meu are motor Opel, celalalt are motor Isuzu. Ce diferente exista, ca fiabilitate, consum (evident, exceptand turbina care, oricum, mai salta consumul), costuri si alte chestii de genul asta?

Pe de alta parte, daca parerile onoratilor interlocutori virtuali vor fi de genul "Tine-o, baaa, daca merge bine!" etc., as dori sa aflu unde si cam cat ar costa instalarea aerului conditionat (masina e neagra, asa ca vara faci omlete pe bord!) si a altor eventuale gadgeturi (geamuri electrice si prostii). De asemeni, am inteles ca exista centre de retusare a vopselei (se ia o mostra de vopsea si se face un amestec similar). Unde? Cat? Merita?

Multumesc pentru opinii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:29 AM