IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

opel combo (corsa)

This topic is about opel combo (corsa), the author, marius99115, wrote about: Tocmai mi-am cumparat un opel combo din 2003 cu motor de 1.7 Di si dupa ce i-am schimbat uleiul si filtrul nu a mers sa ii resetez chestia aia de la b ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> opel combo (corsa)
marius99115
post Feb 11 2007, 04:13 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 11-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 99.108



Tocmai mi-am cumparat un opel combo din 2003 cu motor de 1.7 Di si dupa ce i-am schimbat uleiul si filtrul nu a mers sa ii resetez chestia aia de la bord cu insp.am incercat si sa tin apasat pe jurnal de bord si am pus contactul si tot nu a mers.(Gata problema cu resetatul am rezolvat-o:Am tinut apasata frana si jurnalul si am pus contactu si a mers :wave: )Da asta nu ar fii nimik problema mea mare e ca de vreo 2 zile nu se mai accelereaza cum o facea inainte.Adica apas pedala si nu mai se infige cum o facea.Cel putin in a 5 nu merge mai mult de 100,dar cateodata incepe si isi da drumul la mers,i-am schimbat si filtrul de aer si de motorina i-am pus si solutie de curatat injectoarele in motorina si tot nimik.Nu stiu de la ce ar putea sa fie?Masina are 50 000 de mile.As mai avea o intrebare separat de celelalte ar fi cazul sa ii schimb si curea de distributie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MARIUS96525
post Feb 11 2007, 07:39 PM
Post #2


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 11-January 07
From: Craiova (Dolj)
Member No.: 96.518



nu e mare lucru!debitmetru e toata problema .O sa fie cel putin ca inainte daca nu ceva mai bine dupa ce il schimbi!bafta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MARIUS96525
post Feb 11 2007, 07:41 PM
Post #3


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 14
Joined: 11-January 07
From: Craiova (Dolj)
Member No.: 96.518



nu e mare lucru!debitmetru e toata problema .O sa fie cel putin ca inainte daca nu ceva mai bine dupa ce il schimbi!bafta
beer.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marius99115
post Feb 11 2007, 07:54 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 11-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 99.108



ai idee unde se afla?dar nu merge sa il resetezi?sau stiu eu sa ii faci ceva?si de la ce sa bulit?dar cu curea de distributie stii daca ar trebui schimbata ?eu sunt sigur ca da dar vreau sa stiu daca o mai duce nitel asa?ms
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 08:01 AM