IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

tuning-ul legal sau nu

This topic is about tuning-ul legal sau nu, the author, adrian96206, wrote about: Am si eu o intrebare:in ce masura sunt legale modificarile aduse unei masini fara sa fie nevoie sa mai platesti alte taxe sau omologari.Adica ce poti ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> tuning-ul legal sau nu
adrian96206
post Jan 10 2007, 05:36 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 7-January 07
From: Caransebes (Caras Severin)
Member No.: 96.199



Am si eu o intrebare:in ce masura sunt legale modificarile aduse unei masini fara sa fie nevoie sa mai platesti alte taxe sau omologari.Adica ce poti sa modifici si ce nu? :wave:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alin79049
post Jan 11 2007, 08:51 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 8-June 06
From: Bucuresti
Member No.: 79.042



si eu as vrea sa-mi pun neon sub masina....e legal ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alin79049
post Jan 11 2007, 08:55 AM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 8-June 06
From: Bucuresti
Member No.: 79.042



Am o masina SH. Daca vreau sa o schimb, exista firme (parcuri auto) care sa mi-o ia pe asta si sa-mi dea alta la schimb eventual cu diferenta de bani ? :angel:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nitu67440
post Jan 21 2007, 12:53 PM
Post #4


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 19
Joined: 5-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 67.433



QUOTE(Alin79049)
Am o masina SH. Daca vreau sa o schimb, exista firme (parcuri auto) care sa mi-o ia pe asta si sa-mi dea alta la schimb eventual cu diferenta de bani ? :angel:

La AAAuto ai ancercat..


--------------------
cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aleks
post Mar 20 2008, 09:19 PM
Post #5


novice
**

Group: Membri
Posts: 23
Joined: 19-March 08
Member No.: 116.719



QUOTE(Alin79049 @ Jan 11 2007, 06:51 AM) *
si eu as vrea sa-mi pun neon sub masina....e legal ?

un politist mai scrupulos ti-ar spune ca ai lumini neconforme, bla bla bla, si nu ti-ar da certificatul inapoi smile.gif

QUOTE(adrian96206 @ Jan 10 2007, 03:36 PM) *
Am si eu o intrebare:in ce masura sunt legale modificarile aduse unei masini fara sa fie nevoie sa mai platesti alte taxe sau omologari.Adica ce poti sa modifici si ce nu? :wave:

drept sa-ti spun, eu nu am vazut masini care sa nu treaca de rar cu stopuri gen lexus(chestie de gusturi, dar sunt deja prea comune dupa mine) sau cu praguri si spoilere modificate, numai s-o poti urca pe rampele pentru testarea sistemuui de franare cu ele whistling.gif si nici deeleron nu te intreaba nimeni nimic...
farurile originale daca sunt simple, poti sa le inlocuiesti cu faruri cu lupa tip xenon (si fara angel eyes, daca nu-i bmw, pta salva bunul gust) si din nou nu te va intreba nimeni de sanatate...
pentru foliile autorizate observ ca este deja un topic separat, deci acolo afli cel mai bine raspunsul pt partea asta...


--------------------
Trebuie sa stii sa legi doua cuvinte copile/Altfel risti sa fie cainele tau mai destept ca tine
Educa-te singur, stii, nu-i greu deloc/NU doar cartile de joc in viata-ti aduc noroc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:39 PM