IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Antena radio

This topic is about Antena radio, the author, Cornel001, wrote about: De curand un cretin (cam stiu eu cine e, s-ar putea sa am ac de cojocu lui) mi-a rupt antena. De fapt a rupt chestia aia de metal pe care se insurubea ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Antena radio
Cornel001
post Nov 6 2006, 01:11 PM
Post #1


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 320
Joined: 15-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 53.297



De curand un cretin (cam stiu eu cine e, s-ar putea sa am ac de cojocu lui) mi-a rupt antena. De fapt a rupt chestia aia de metal pe care se insurubeaza si care iese din dispozitivul masinii. Bucata respectiva a ramas in partea mobila a antenei.
Aveti idee ce-i pot face ? Bag seama ca daca scot bucata rupta din antena propriu-zisa, nu se mai poate lipi, si ar putea eventual chiar afecta semnalul. Probabil tre umblat la plafon in fata unde e dispozitivul si inlocuit (pe casco).


--------------------
service ford suckz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liviu81555
post Nov 8 2006, 02:24 PM
Post #2


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 123
Joined: 4-July 06
From: Constanta (Constanta)
Member No.: 81.548



Lipeste antena de caroserie cu power tape(""scoci"" rezistent la apa, acopera si gaura din locul de unde a fost scoasa antena, APOI fugi la casco, si spera ca acopera si actele de VANDALISM!!!!!
Astfel poti folosi antena , fara sa strici semnalul, si nu te intreaba cei de la casco , de ce nu ai lasat-o cum a fost ptr. constatare!!!!!!
Vezi ca s-ar putea sa trebuiasca sa mergi intai la politie nu rutiera, sa-ti dea o hartie de constatare vandalism, cu ea te duci la asigurare!!!!
Lucru nu e sigur, depinde de Firma de asigurari!!!!

Imi pare nespus de rau, succes!!!!


--------------------
Carpe diem!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adrian
post Nov 8 2006, 03:58 PM
Post #3


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 424
Joined: 23-September 06
From: Bucuresti
Member No.: 88.018



in majoritatea cazurilor nu te despagubeste pt acte de vandalism, cei de la casco ti-ar recomanda sa reclami la politie si sa il dai in judecat pe ''respectivu''.
mai bine ai declara ca a trecut un camion care transporta ceva si ti-a rupt antena.


--------------------
Ford Focus Tournier 1.8 TDCI 85kw 250Nm/1850rpm
Dacia Nova GT 1.6 53kw 122Nm/2500rpm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cornel001
post Nov 9 2006, 04:21 PM
Post #4


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 320
Joined: 15-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 53.297



Am asigurare la Asirom, unde am lucrat, si acopera si acte de vandalism, atat timp cat nu apar ca urmare a evenimente organizate gen razboi, greve, etc...
Ideea e daca o puteam face reparatia cumva mai simplu fara sa mai apelez la casco... dar se pare ca asta e solutia.
Am facut deja reclamatie la politie...


--------------------
service ford suckz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Florin67056
post Nov 10 2006, 09:44 AM
Post #5


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 166
Joined: 2-February 06
From: Baia Mare (Maramures)
Member No.: 67.049



Sunt curios daca Garcea o sa aiba macar bunul simt sa iti spuna ca nu a gasit faptasul!


--------------------
+Cape Diem+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cornel001
post Nov 10 2006, 11:06 AM
Post #6


pilot
*****

Group: Membri
Posts: 320
Joined: 15-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 53.297



N-o sa aiba, pt ca stiu cine e, treaba lor acum e sa-l linisteasca, mai ales ca am niste pile acolo pe la sectie...


--------------------
service ford suckz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 01:25 AM