IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Michael Schumacher

This topic is about Michael Schumacher, the author, Cornel I, wrote about: Dupa cum stiti in ultimul premiu de Formula 1 am asistat la ceea ce in campionatul romanesc de fotbal se numeste BLAT. Este jalnic ca un pilot (cel ma ... To read more just scroll down

18 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Michael Schumacher
Cornel I
post May 22 2002, 04:12 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 22-May 02
From: Bucuresti
Member No.: 4.250



Dupa cum stiti in ultimul premiu de Formula 1 am asistat la ceea ce in campionatul romanesc de fotbal se numeste BLAT. Este jalnic ca un pilot (cel mai mare pilot de formula 1) apeleaza la astfel de combinatii pentru a-si adjudeca titlul. Poate in curind vom vedea o echipa mai mica aciuata pe linga Ferari care sa scoata de pe pista pe ceilalti piloti (prin acrosaje) ca sa-i faca dom'le loc lu' Schumacher asta!


--------------------
Daca mergi prin Iad, nu te opri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paul
post May 23 2002, 10:23 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 30-November 99
Member No.: 4.198



Daca stam bine si ne gandim poate ca nu este el singurul vinovot de cea ce sa intamplt pe pista poate ca Barichelo a facut o favore celor de la Ferrari .Nu se ajunge asa de usor la o echipa asa mare cum este Ferrari poate cea mai celebra echipa din Formula-1.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cornel I
post May 24 2002, 05:22 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 22-May 02
From: Bucuresti
Member No.: 4.250



Mi se pare cam "ciudata" filozofia asta de viata. Barichello este un sofer foarte bun... altfel Ferrari nu l-ar fi angajat. Nu vad de ce trebuie sa fii recunoscator cuiva pentru faptul ca iti foloseste abilitatile din care scoate o gramada de bani. (Banuiesc ca este platit cu mai putin decit Schumacher desi diferenta de valoare nu este asa de mare. Schumacher mi se pare ca este mai mult "imagine" decit "pilot". ) Nu cred ca e vorba de o favoare... e vorba de ordin si Barichello nu este vinovat decit din prisma faptului ca a acceptat termenii contractului.
PS: Cum se poate spune despre un pilot ca este cel mai bun ca Senna daca de 3 ani are cea mai buna masina si un "iepure" ca Barichello? FERRARI SUCKS!
[addsig]


--------------------
Daca mergi prin Iad, nu te opri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Samaila
post Jun 22 2002, 10:53 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 26-June 02
From: Vaslui (Vaslui)
Member No.: 4.782



Ideea este urmatoarea: niciodata nu te potzi baza pe fier (masina) de aceea uneori echipele prefera aceste misculatzii cu piloti. Nu e frumos, nu mi-a placut. Insa de un lucru sunt sigur: la ora actuala, in F1, Schumaher este CEL MAI BUN PILOT, un pilot care nu se bazeaza numai e masina sa. Amintiti-va anii cand castiga cu o masina care lua foc cu o regularitate de ceasornic odata la 2 curse. Amititiva cand englezii au vrut sa-l bage in gluma la pituri pe ultima tura si el a trecut linia de sosire pe linia piturilor... Amintiti-va, daca exista, vre-un pilot, mort sau viu, care ar putea "sa-l faca" pe Schumy atunci cand ploua... Multa recunostinta legendelor gen Ayrton Senna, Nigel Mansell, etc, dar Schumaher este pilotul momentului si, in comparatie cu unii care in momentul cand nu-i mai duce masina(vezi cazul Hakinnen) se lasa de F1, el e inca acolo pe baricade shi mai are inca multe de spus si de facut. Comentarii?!?

Una buona machina di Formula Uno si rompe imediatamente doppo aver finito un Gran Premio. (Enzo Ferrari despre masinile de F1)

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2002-06-22 16:54 ]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petaca
post Jun 29 2002, 10:46 AM
Post #5


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 29-June 02
From: Cugir (Alba)
Member No.: 4.870



Avind in vedere ca BMW vine puternic din spate strategia de echipa mi se pare cea mai buna solutie.Problema este ca ei o fac prea pe fata .Nu cred ca Barichello este in masura sa il atace pe Schumi ci este mai degraba o scurta perioada de sclipire cum s a mai intimplat si in ani trecuti














































_-









Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teodor
post Jul 3 2002, 03:48 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 8
Joined: 3-July 02
From: Moinesti (Bacau)
Member No.: 4.993



"Nu cred ca Barichello este in masura sa il atace pe Schumi ci este mai degraba o scurta perioada de sclipire cum s a mai intimplat si in ani trecuti"
Oricine se poate perfectiona, Barichello este un pilot f. bun si s-ar putea ca sclipirea sa-i fie perena.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu
post Jul 27 2002, 11:37 PM
Post #7


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 27-July 02
From: Macin (Tulcea)
Member No.: 5.471



Va inselati fratilor in privinta lui schumi si a scuderiei ferrari daca tineti cu bmw sau mercedes sa va fie de bine da nu va luati aiurea de altii ca niste copii la gradinita care se cearta pe o masinuta o.k traim in a free country si asa ca ni mai are rost sa ne certam pt. ca oricum ferrari e cea mai tare scuderie hai schumi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Jul 28 2002, 11:18 PM
Post #8


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 28-July 02
From: Ramnicu Valcea (Valcea)
Member No.: 5.488



Eu cred ca ordinele de la standuri nu au fost inventate de Ferrari. Amintiti-va pe la inceputul anilor 90 de circul cistigarii celui de-al 4-lea titlu de catre Alain Prost, cu un Hill care-l ajungea cursa de cursa dar nu avea voie sa-l depaseasca. Barrichelo nu este mai rapid decit Schumacher, iar asta s-a vazut in cursa urmatoare, in care acesta din urma s-a revansat.
(Oricum, ce au facut Schumacher si Ferrari este o palma data sportului)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alin1
post Sep 5 2002, 08:42 AM
Post #9


novice
**

Group: Membri
Posts: 31
Joined: 29-July 02
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 5.495




Fratilor, credeti sau nu, Formula 1 e (si) un joc de ECHIPA. Asa ca nu fiti prea revoltati!
Forza Ferrari!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miodrag
post Sep 6 2002, 07:39 PM
Post #10


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 6-September 02
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 6.220



Orice ar fi Schumacher este un profesionist si ca orice profesionist trebuie sa faca ce i se cere.Asta pe langa faptul ca orice a-ti zice este cel mai bun si are cea mai buna masina.Cred ca singura sansa sa devina F1 mai interesanta ar fi ca Schumacher sa-si alimenteze singur masina!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calin1
post Sep 7 2002, 01:16 AM
Post #11


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 12
Joined: 5-September 02
From: Drobeta Turnu Severin (Mehedinti)
Member No.: 6.202



Nu stiu cati au auzit ca piloti precum Vilneuve, Montaya si altii au declarat ca daca ar avea o masina ca a lui Schumacher sigur ar fi pe primele locuri. Fiecare fan crede ce vrea.Are tot dreptul, dar trebuie sa isi dea seama singur ca Ferarri are cea mai buna masina din campionat si cel mai bun pilot(Schumacher).Chiar daca unora nu le place, asta e adevarul.
[addsig]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragos1
post Sep 17 2002, 07:59 PM
Post #12


novice
**

Group: Membri
Posts: 26
Joined: 17-September 02
From: Bucuresti
Member No.: 6.430



Eu unul urmaresc formula 1 din 90, si sincer uneori shi mie-mi vine sa sar in sus cand vad ca nu mai este spectacol decat pentru locurile 3-6. Dar asta este. Eu unul urmaresc F1 pe RTL, pentru ca sunt mult mai Docomentati. Tzin din principiu cu Jaguar si Wiliams insa nici Honda nu-mi este indiferenta. Ideea mea e urmatoarea: Daca ati fi nemti sau italieni, cum v-ati simti? Atat. In rest, competitia e deschisa si castiga cei ai buni. Nimic nu dureaza vesnic,a se vedea perioada Renault Nigel Mansel.

Dragos
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dan__
post Sep 21 2002, 09:14 PM
Post #13


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 20-September 02
From: Bucuresti
Member No.: 6.503



De cand am auzit de formula 1 sunt fan Senna, iar de cand a aparut in formula 1 nu-l suport pe Schumacher. Cand ma uit la o cursa de formula 1 devin trist cand vad ca nimeni nu este in stare sa-l bata pe Schumacher, care impreuna cu Ferrari este cel mai bun. Tin neaparat sa se aiba in vedere ca am precizat "cu Ferrari" pentru ca este posibil ca avand alta masina - Williams, McLaren - rezultatele sa nu mai fie aceleasi.
Pe ploaie este incontestabil cel mai bun. Montoya si Villeneuve sunt total nepriceputi la pilotarea pe pista umeda.
Asa cum, de altfel, reiese din ce am spus mai sus, singurii in care am incredere ca il pot bate pe Schumacher sunt Montoya, Villeneuve si dupa cate se pare Raikkonen. De Barrichelo nici nu poate fi vorba.
Asta e...
Blaturile - daca se pot numi asa - ma lasa rece.

[ Acest mesaj a fost modificat de : de 2002-09-21 15:16 ]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FLORIN2
post Jan 10 2003, 09:32 AM
Post #14


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 172
Joined: 5-December 02
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 8.301



In general nu-mi place F1 pt ca pare prea monotona cu acelasi tipuri de masini si aceeasi forma si nu ma prea uitam, dar de cand am vazut o faza de genul acesta de care vorbiti toti mai mult urmaresc de ciuda lui Scumy scheletron.
Am vazut o faza(acum un an cel putin), nu pot preciza unde dar era pe ploaie cel mai sigur si posibil in Canada cand Villneuve avea probleme si cred ca abandona-se dupa un Poll Position reusit si se intampla astfel:
*Schumy iesea de la boxe spre stanga sa intre in cursa cand de pe linia dreapta apare in viteza alta masina-bineinteles regulamentar ca ea era in cursa nu Milka asta care pur si simplu ii iese in cale si il impinge pe nefericitul respectiv in afara pistei, abandonand desigur.
Totusi nici o penalizare pt ca nu existase contact si bla-bla, Schumy isi continua drumul si castiga iar la sfarsit intrebat ce se intamplase declara ca nu il vazuse pt ca ii venea din spate(spre stanga) si nu apucase sa il vada si ca ii pare rau.
Da bou asta nici macar n-a mers atunci la boxe la echipa respectiva sa-si ceara scuze, ceva, cum e normal sa faci.
De parca era greu sa-si pastreze partea lui-banda marcata care delimiteaza pe o portiune oarecare drumul de iesire de la boxe pt ca nici altii din cursa sa nu-i impiedice pe unii sa iasa(de la boxe) sau in acest caz sa se iasa prea larg(de la boxe) si sa-i incomodeze pe cei din cursa.
De atunci urmaresc mai mult de ciuda fara sa bag la cap scoruri si alte chiestii pt ca nu-mi plac astfel de curse, dar cand tot vad ce face Milka-Schumy ma face sa cred ca totul e o mare sarada pt a face bani iar cine e in frunte si cotizeaza la Bernie face si legea.
Am vazut o data o faza cand Schumy a fost acrosat sau impins de un McLaren cred si la sfarsit dupa ce pierdu-se locul I oricum a sarit din masina ca muscat de popou si mai sa sara la bataie.
Concluzie: lasa smecherul sa dea in tine dar daca i-ai furat acadeaua fii pregatit s-o incasezi cause MILKO-SCHUMY Rulezzzz
Fuck them and all dick heads from this sport gone by the wind since the starting of the 90's
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FLORIN2
post Jan 10 2003, 09:36 AM
Post #15


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 172
Joined: 5-December 02
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 8.301



In general nu-mi place F1 pt ca pare prea monotona cu acelasi tipuri de masini si aceeasi forma si nu ma prea uitam, dar de cand am vazut o faza de genul acesta de care vorbiti toti mai mult urmaresc de ciuda lui Scumy scheletron.
Am vazut o faza(acum un an cel putin), nu pot preciza unde dar era pe ploaie cel mai sigur si posibil in Canada cand Villneuve avea probleme si cred ca abandona-se dupa un Poll Position reusit si se intampla astfel:
*Schumy iesea de la boxe spre stanga sa intre in cursa cand de pe linia dreapta apare in viteza alta masina-bineinteles regulamentar ca ea era in cursa nu Milka asta care pur si simplu ii iese in cale si il impinge pe nefericitul respectiv in afara pistei, abandonand desigur.
Totusi nici o penalizare pt ca nu existase contact si bla-bla, Schumy isi continua drumul si castiga iar la sfarsit intrebat ce se intamplase declara ca nu il vazuse pt ca ii venea din spate(spre stanga) si nu apucase sa il vada si ca ii pare rau.
Da bou asta nici macar n-a mers atunci la boxe la echipa respectiva sa-si ceara scuze, ceva, cum e normal sa faci.
De parca era greu sa-si pastreze partea lui-banda marcata care delimiteaza pe o portiune oarecare drumul de iesire de la boxe pt ca nici altii din cursa sa nu-i impiedice pe unii sa iasa(de la boxe) sau in acest caz sa se iasa prea larg(de la boxe) si sa-i incomodeze pe cei din cursa.
De atunci urmaresc mai mult de ciuda fara sa bag la cap scoruri si alte chiestii pt ca nu-mi plac astfel de curse, dar cand tot vad ce face Milka-Schumy ma face sa cred ca totul e o mare sarada pt a face bani iar cine e in frunte si cotizeaza la Bernie face si legea.
Am vazut o data o faza cand Schumy a fost acrosat sau impins de un McLaren cred si la sfarsit dupa ce pierdu-se locul I oricum a sarit din masina ca muscat de popou si mai sa sara la bataie.
Concluzie: lasa smecherul sa dea in tine dar daca i-ai furat acadeaua fii pregatit s-o incasezi cause MILKO-SCHUMY Rulezzzz
Fuck them and all dick heads from this sport gone by the wind since the starting of the 90's
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florin3
post Feb 26 2003, 10:13 PM
Post #16


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 26-February 03
From: Sfantu Gheorghe (Covasna)
Member No.: 9.543



salut,
am o intrebare : ce puteti sa-mi ziceti despre raliu as vrea sa ma inscriu dar nu stiu de ce este nevoie si la cine sa apelez.
am carnet cat B de 6 ani si am condus cam 200000km.
cam atat!
astept raspunsuri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulian3
post Feb 28 2003, 08:57 AM
Post #17


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 191
Joined: 5-January 03
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 8.821



Florin.... trebuie urmate niste cursuri ,etape..daca ai de gind sa faci ceva tre munca multa! Majoritatea se cred mari si tari in ralui nu este numai practica...se gaseste o parte de teorie,tactica....s.a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FLORIN2
post Mar 1 2003, 10:29 AM
Post #18


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 172
Joined: 5-December 02
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 8.301



Da, exact, in primul rand trebuie sa urmezi un curs de piloti de raliu la o scoala de soferi atestata sa efectueze si astfel de cursuri.
Depinde in ce oras esti si nu in ultimul rand de abilitatile tale; nu uita sa ai bani pt asa ceva.
SUCCES!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FLORIN2
post Mar 1 2003, 10:32 AM
Post #19


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 172
Joined: 5-December 02
From: Timisoara (Timis)
Member No.: 8.301



Da, exact, in primul rand trebuie sa urmezi un curs de piloti de raliu la o scoala de soferi atestata sa efectueze si astfel de cursuri.
Depinde in ce oras esti si nu in ultimul rand de abilitatile tale; nu uita sa ai bani pt asa ceva.
SUCCES!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulian3
post Mar 2 2003, 02:37 PM
Post #20


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 191
Joined: 5-January 03
From: Brasov (Brasov)
Member No.: 8.821



Succes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 10:37 PM