IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Cum se obține cetățenia română?

This topic is about Cum se obține cetățenia română?, the author, Geralt, wrote about: Bună ziua tuturor. Am următoarea întrebare, cum se obine cetăenia română? În ce cazuri se acordă? ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Cum se obține cetățenia română?
Geralt
post Oct 22 2023, 08:17 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 12
Joined: 8-July 23
Member No.: 153.013



Bună ziua tuturor. Am următoarea întrebare, cum se obține cetățenia română? În ce cazuri se acordă?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darell
post Oct 22 2023, 09:31 AM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 22-October 23
Member No.: 153.138



Bună. Cetățenia română poate fi obținută prin căsătorie sau prin rude apropiate. Mai sunt și alte modalități, dar acestea două sunt cele mai ușoare și dacă aveți posibilitatea, obținerea cetățeniei nu va fi o problemă.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geralt
post Oct 22 2023, 10:21 AM
Post #3


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 12
Joined: 8-July 23
Member No.: 153.013



QUOTE (darell @ Oct 22 2023, 07:31 AM) *
Bună. Cetățenia română poate fi obținută prin căsătorie sau prin rude apropiate. Mai sunt și alte modalități, dar acestea două sunt cele mai ușoare și dacă aveți posibilitatea, obținerea cetățeniei nu va fi o problemă.

Înțeleg, dar unde pot citi mai multe despre toate acestea? Îmi puteți recomanda site-uri unde pot citi toate informațiile despre obținerea cetățeniei, inclusiv documente?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darell
post Oct 22 2023, 12:17 PM
Post #4


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 22-October 23
Member No.: 153.138



QUOTE (Geralt @ Oct 22 2023, 09:21 AM) *
QUOTE (darell @ Oct 22 2023, 07:31 AM) *
Bună. Cetățenia română poate fi obținută prin căsătorie sau prin rude apropiate. Mai sunt și alte modalități, dar acestea două sunt cele mai ușoare și dacă aveți posibilitatea, obținerea cetățeniei nu va fi o problemă.

Înțeleg, dar unde pot citi mai multe despre toate acestea? Îmi puteți recomanda site-uri unde pot citi toate informațiile despre obținerea cetățeniei, inclusiv documente?

Există o mulțime de articole, dar este mai bine să începeți prin a vă uita la prețurile pentru cetățenie aici https://documente.md/stoimost-rumyinskogo-grazhdanstva.html. Există, de asemenea, multe alte articole despre acest proces, pe care vă sfătuiesc să le citiți.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geralt
post Oct 22 2023, 02:17 PM
Post #5


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 12
Joined: 8-July 23
Member No.: 153.013



Minunat, mulțumesc pentru link. Deci, aceasta este compania la care trebuie să vă adresați pentru a obține ajutor în ceea ce privește cetățenia? Merită?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darell
post Oct 22 2023, 02:37 PM
Post #6


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 22-October 23
Member No.: 153.138



QUOTE (Geralt @ Oct 22 2023, 01:17 PM) *
Minunat, mulțumesc pentru link. Deci, aceasta este compania la care trebuie să vă adresați pentru a obține ajutor în ceea ce privește cetățenia? Merită?

Da, vă puteți adresa companiei pentru ajutor. Au multă experiență și au ajutat un număr foarte mare de clienți să obțină cetățenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 10:02 AM