IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

service+probleme colt

This topic is about service+probleme colt, the author, sebi49002, wrote about: Mai deranjeaza si pe altcineva de pe aici felul in care se schimba vitezele la colt? Mie personal mi se pare destul de greoaie actionarea schimbatorul ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> service+probleme colt
sebi49002
post Feb 3 2006, 10:35 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 7
Joined: 12-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 48.995



Mai deranjeaza si pe altcineva de pe aici felul in care se schimba vitezele la colt? Mie personal mi se pare destul de greoaie actionarea schimbatorului, si mai ales cand trebuie sa dau cu spatele si ori trebuie sa calc inca o data ambreaiajul, ori face un zgomot tipic de dacie 1310.
Se poate face ceva in privinta asta, la service ma refer, ca tot e in garantie. Si apropo de service sa vedeti fratilor ce "ditamai" garajul, ca altfel nu-i pot spune, au la Constanta. Ce e drept totusi (sa nu fiu rautacios) mai e putin si se face un an de cand mi s-a spus prima data ca se vor muta intr-o locatie noua, unde vor avea pana si vopsitorie...........
Pana una alta astept de o luna si jumatate sa vina o bara fata si un suport de far, ca sa-mi fie schimbate la masina, dar mai astept....ce altceva pot sa fac? :boxing: biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihai71349
post Mar 20 2006, 10:22 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 20-March 06
From: Constanta (Constanta)
Member No.: 71.342



QUOTE(sebi49002)
Mai deranjeaza si pe altcineva de pe aici felul in care se schimba vitezele la colt? Mie personal mi se pare destul de greoaie actionarea schimbatorului, si mai ales cand trebuie sa dau cu spatele si ori trebuie sa calc inca o data ambreaiajul, ori face un zgomot tipic de dacie 1310.
Se poate face ceva in privinta asta, la service ma refer, ca tot e in garantie. Si apropo de service sa vedeti fratilor ce "ditamai" garajul, ca altfel nu-i pot spune, au la Constanta. Ce e drept totusi (sa nu fiu rautacios) mai e putin si se face un an de cand mi s-a spus prima data ca se vor muta intr-o locatie noua, unde vor avea pana si vopsitorie...........
Pana una alta astept de o luna si jumatate sa vina o bara fata si un suport de far, ca sa-mi fie schimbate la masina, dar mai astept....ce altceva pot sa fac? :boxing: biggrin.gif


Serviceul nou este acum functional si e poate cel mai deosebit. Mie mi-a placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th May 2024 - 05:10 PM