IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Kia Sportage

This topic is about Kia Sportage, the author, el_ovy, wrote about: Ce parere aveti de Kia Sportage? Are cineva? Cum vii se pare?? :brave: ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> Kia Sportage
el_ovy
post Jan 16 2006, 02:39 PM
Post #1


sofer
***

Group: Membri
Posts: 60
Joined: 9-July 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.189



Ce parere aveti de Kia Sportage? Are cineva? Cum vii se pare?? :brave:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liviu68487
post Feb 17 2006, 12:14 PM
Post #2


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 5
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 68.480



Mie imi place Kia Sportage si chiar mi-am comandat una. S-au implinit deja 3 luni de cand am platit avansul (leasing, deh) si deja sunt foarte nerabdator :bandit: . Cred ca stiu toate Sportage-urile de prin Bucuresti, am deja ochiul format.

Dupa ce imi vine, voi incerca sa va tin la curent cu evolutia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristian-330
post Mar 10 2007, 01:39 PM
Post #3


sofer
***

Group: Membri
Posts: 71
Joined: 23-November 03
From: Brasov
Member No.: 18.455



Avand un Model Kia Sportage 2.0 CRDI 4*4 6 trepte din 2007 in familie am avut prilejul sa o conduc ... in primul rand dupa multe cautari am constatat ca este impreuna cu H. Tucson cel mai ieftin suv de pe piata Rom., legat de motorizarea 2.0 crdi de 140 cp este arhisuficienta , raspunde foarte bine cerintelor soferului, are un demaraj extraordinar de bun pt o masina de 1800 kg , la 140 km/h se comporta foarte bine si inca ceva.... ESTE FOARTE SILENTIOASA fata de alte modele din aceeasi gama si motorizare, legat de cutia de viteze in 6 trepte ... treptele 1, 2 sunt cam scurte....in ciclu urban fiind un pic obositor (parerea mea), in treapta 5-a demarajul inca se simte bine....a6-a fiind bine inteles pt viteza de croaziera, legat de sistemul 4wd vreau sa va spun ca nu este prea stralucit dar pt o mocirla, zapada si ceva denivelari face fata cu brio, spun doar atat datorita lipsei reductorului si in cazul meu lipsei cauciucurilor de iarna :bash: , la interior inafara de forma plansei de bord unde fiecare cu gusturile sale ( mie personal mi se pare mai rafinata decat Tucsonul atat la int cat si la ext) materialele sunt de o buna calitate, "croiala" tapiteriei de piele ( cred ca e sintetica) arata foarte bine, TRAPA electrica face toti banii, sistemul audio are o sonorizare excelenta ( atat ca fidelitate cat si la BASI), m-a impresionat faptul ca masina fiind dotata cu jeti de aliaj si caciucuri de 235/60 R 16 (Bridgestone) roata de rezerva tot de aliaj era... (mai rar ...zic eu..), o punct lipsa al acestei masini ar fi scutul metalic, care am inteles ca ar fi cam 700 ron in reprezentanta. Consumul am reusit sa scot unul extern de 7.2 (condus mai in forta ... aprox 140km/h) ceea ce mi se pare foarte bun pentru acest gabarit.

ps: Aveti grija cu taxele ce trebuie platite pentru acesta masina ... intrebati bine inainte.

Toate cele bune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristian-330
post Mar 10 2007, 01:44 PM
Post #4


sofer
***

Group: Membri
Posts: 71
Joined: 23-November 03
From: Brasov
Member No.: 18.455



Am observat ca indicatorul de temperatura exterioara nu prea indica corect masina fiind in mers bineinteles , a mai intampinat cineva o astfel de problema?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 06:44 PM