IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Opel Omega B 1994 - 2004 pareri despre masina

This topic is about Opel Omega B 1994 - 2004 pareri despre masina, the author, Marcel3, wrote about: Alex sa ne povestesti detaliat ce au executat si ce au REUSIT sa faca . Iti propun sa nu le dai voie sa arunce ce au schimbat. Aduna-le si punele intr ... To read more just scroll down

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Opel Omega B 1994 - 2004 pareri despre masina
Marcel3
post Oct 22 2006, 12:03 AM
Post #41


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 156
Joined: 7-April 03
From: Bacau-Tg Mures-Jerusalem
Member No.: 11.265



Alex sa ne povestesti detaliat ce au executat si ce au REUSIT sa faca .
Iti propun sa nu le dai voie sa arunce ce au schimbat. Aduna-le si punele intr-o sacose de plastic ca sa te mai uiti la ele din cand in cand.
Asa se invata mecanica !!!!!!!


--------------------
B.M.W 525 td
Opel Omega 2,5 td
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex37768
post Oct 22 2006, 10:58 PM
Post #42


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 30-December 04
From: Bucuresti
Member No.: 37.761



MARCELEEEEE dar tu ai exact ce am eu acum poate te-ai lovit deja de problemele astea...ajuta-ma si pe mine pls,chestia e ca sondez printre prieteni,cunostinte si mecanici ca sa dau de unu realmente bun,care sa nu ma puna sa cumpar aiurea piese ce pot fi cu usurinta reparate numai asa ca sa incarce nota...you know...am gasit un baiat si astept sapt. asta sa vad ce fac poate stii si tu un second cu piese de omega...pls da un pm sa mai vb,merci :angel:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex37768
post Oct 27 2006, 10:14 AM
Post #43


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 6
Joined: 30-December 04
From: Bucuresti
Member No.: 37.761



OOKK pierdeam motorina pe la pompa si pe la injectorul cu senzor...la greu...s-a rezolvat consumul a scazut semnificativ,turbo baga bine dar e ud pe furtune in rest belea,nu regret...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ovycraciun
post Dec 28 2010, 08:41 PM
Post #44


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 28-December 10
Member No.: 130.697



QUOTE (Skywalker @ Jan 10 2006, 04:13 AM) *
Gata cred ca merg pe Opel Omega B 2l 136CP.
Acum am nevoie de un manual tehnic despre aceasta masina, pana acum stiu ca are motor de 2l 16v si 136Cp ce nu stiu este cuplu maxim/rpm si ceva date mai in detaliu despre masina.

cea,uite daca ai intrebari despre masina eu am una din 94 2l 16v adusa din germania,orice intrebari nelamuriri ai conatacteaza-ma,in legatura cu consumul si raportul cp vs kg se putea si mai bine dar e destul cat sa puna in miscare masina si sa o aduca la o viteza de 200km/h{am incercat eu}e frumoasa masina merge bine doar ca consumul in oras e mare variaza intre 10-12 % depinde cum o calci si cat de aglomerat e orasul in schimb extra e destul de bun eu am scos 6.6 dar se invarte intr 6.5 si 7.5...toae cele bune
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:40 AM