IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Huse masina

This topic is about Huse masina, the author, Dragos45550, wrote about: am studiat indelung subiectul"huse astra g , cu cotiera in spate si spatii pentru airbagurile din scaunele fata,neaparat exista varianta sa iti faci h ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Huse masina
Dragos45550
post Dec 19 2005, 12:27 PM
Post #21


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 239
Joined: 26-April 05
From: Bucuresti
Member No.: 45.543



am studiat indelung subiectul"huse astra g , cu cotiera in spate si spatii pentru airbagurile din scaunele fata,neaparat
exista varianta sa iti faci huse la comanda la autotex ,se fac la comanda si costa in jur de 6 7 mil am inteles de la ei , se aseaza f bine , vine " ca o haina pe om" , ca sa zic asa , se face din stofele din care ei fac tapiteria , se poate scoate si curata oricand;o varianta f buna , dar scumpa;
exista varianta sa iti faci tapiterie la comanda , dar pentru asta te costa cam un milion jumate manopera , asta daca vrei sa iti faca cineva o treaba buna..am fost la mai multe locuri prin bucuresti si m am interesat;daca vrei ceva deosebit , poti sa iti faci huse din piele cu imitatie din piele , costa cam 200 de euro manopera si cam inca pe atat pielea , poate chiar mai mult;am vazut la un magazin , pe undeva vis a vis de piata crangasi , pe langa banca transilvania cred..nu mai stiu..pe langa o banca , pe la parterul blocurilor de acolo; lucrau f bine , faceaiu treaba super super buna , tocmai puneau pt un audi piele ;dar asta deja presupune sa iti distrugi tapiteria veche, chestie cu care eu nu sunt de acord;si as fi poate doar daca mi as pune o combinatie de piele alba cu negru , super fina , dar m ar costa cam 500de euro;si nu stiu daca vreau sa fac investitia deocamdata...am alte prioritati biggrin.gif
am fost si in carrefour si metro si etc...poti sa iti mai iei daca vrei huse din alea doar pentru scaunele din fata..dar nu rezolvi nimik;repet ,eu vb aici despre set complet de huse fata spate cu fermoar in spate sa poti scoate cotiera , huse si pt cotiera si tetiere;
mi am luat pana la urma din targ , din vitan....au costat 2 mil 500 000 dar sunt cam ce mi am dorit eu;sunt din ceva imitatie din piele , gri cu negru , imi place cum s au asezat pe masina;marturisesc ca sunt cam pretentios,prefer sa dau 2 3 mil pe huse , dar nu 6 7.....
in vitan nu sunt f multe modele...dar iti poti alege de acolo
eu de cand am masina mi am pus huse;cele pe care le am avut s au asezat f bine pe masina , e adevarat ca m au costat cele de dinainte4 1 mil si acum 2 mil juma(in 3 ani) , dar tapiteria mea este noua , sub huse;tin f mult la asta;am de gand sa dau masina peste vreo...2 ani sa zic si atunci o sa conteze f mult diferenta:tapiterie noua /tapiterie uzata, murdara si /sau curatata;asta e parerea mea;
ideea e ca e vorba de obisnuinta...daca gasesti niste huse care sa se aseze bine pe scaune , nu o sa mai ai o problema ca "nu simti sub fund tapiteria originala";asta e parerea mea;e vorba de gusturi , de obisnuinta..nu stiu...papa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dan71593
post Oct 25 2006, 11:14 AM
Post #22


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 18
Joined: 23-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 71.586



spunetimi si mie, ptr ca am observati ca vorbiti de huse, un depot gasi huse masina externe, adica sa imi pretejez masina de praf si sgirieturile cu cheia ale vecinilor. Precizez ca doresc husa ptr un Golf V!

Va multumesc si astept raspunsurile voastre!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baby Blues
post Oct 25 2006, 04:09 PM
Post #23


Blues fan
******

Group: Membri
Posts: 2.976
Joined: 9-March 06
From: Blues country
Member No.: 70.361



Ai gasit huse cu fermoar pt cotiera din spate? daca da mi-am planificat un drum prin Bucuresti in nov. poate o sa-mi iau si eu.


--------------------

________________________________
Audi A3 Sportback 2.0 TFSI

Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu.
Decat sa asculti blues la difuzoarele laptop-ului, mai bine dai manele la maxim. Esti mai castigat!

http://www.youtube.com/watch?v=6DJzH5vbL6s
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 06:50 PM