IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

zvon sau adevar? noul passat are probleme foarte mari!

This topic is about zvon sau adevar? noul passat are probleme foarte mari!, the author, pantagruel49391, wrote about: salutare la toata lumea! sunt si eu nou pe forumuri de masini dar pt toate este un inceput nu? deci eram intr-o situatie in care trebuia sa ma decid l ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> zvon sau adevar? noul passat are probleme foarte mari!
pantagruel49391
post Aug 31 2005, 11:17 AM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 19-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.384



salutare la toata lumea!
sunt si eu nou pe forumuri de masini dar pt toate este un inceput nu?
deci eram intr-o situatie in care trebuia sa ma decid la o masina de nivelul noul passat sau honda accord sau altele tot pe la banii astia. decizia a fost noul passat asta dupa mai multe ore de test drive (am facut test drive-ul in hanovra unde iti da cheile si te intreaba la ce ora o aduci inapoi-super). deci ar fi castigat honda dar la mine e f important valoarea masinii dupa 2-3 ani si honda pierde la greu pe langa passat.

orikum nu asta e problema

exact inainte sa ma duc la dealer, aud un zvon pe care initial nu l-am crezut dar dupa aia am cautat si am gasit aceiasi poveste. promit ca o sa postez aici linkuri

multa lume se plange ca la o frana violenta(adica frana la care se aprind semnalizarile, foarte brusca la viteze mari) noul passat incepe sa fuga de spate stanga-dreapta si e f instabil. multi zic ca de la marimea lui altii zic ca e ceva in neregula din fabricatie. ba chiar si zvonul dus la extrem cum ca s-ar vehicula ca firma mama din germania ia in considerare optiunea sa le retraga dupa piata.

acuma eu nu am crezut asa ceva, sunt nebun dupa noul passat, mi s-a pus pata cum bine zicea un "co-forumist" de pe aici. dar parca prea aud vorbe...

a mai auzit cineva asa ceva de aici? ati cautat asa ceva pe net? stie cineva forum strain de masini in care sa fie chestia asta?

va rog postati daca auziti ceva ca eu stau in dubii, am banii de avans si astept sa plec ca din pusca la dealer dupa ce rezolv "zvonu asta"

multumesc. blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AZAZEL
post Aug 31 2005, 12:04 PM
Post #2


TeDeI-st cocalar
******

Group: Membri
Posts: 3.956
Joined: 30-May 05
From: Bucuresti (Romania)
Member No.: 48.029



vis a vis de stabilitate am auzit si eu acelasi lucru cred aici pe forum sau pe unul concurent.

unul dintre noii posesori de passat, avea probleme mari de stabilitate(ii fugea spatele) in momentul in care facea o depasire si apoi frana cu scopul de a intra intre 2 masini(facea drumul la mare parca si pe acolo e trafic mare).

tipul spunea ca ii era frica sa franeze.

la ce motor si la ce nivel de echipare te-ai gandit????

si mie imi place passat-ul vis a vis de aspectul interior si exteror. si iti da si posibilitatea sa o burdusesti de optionale. am deschis un versus cu clasa medie pe tema asta. insa mai am de asteptat pana la anul: atunci voi lua masina. Insa e o chestie de bani. daca ii voi avea imi voi lua chiar highline TDI de 170cp si cu ceva optionale.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pantagruel49391
post Aug 31 2005, 12:25 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 4
Joined: 19-June 05
From: Bucuresti
Member No.: 49.384



eu sunt fan benzina. m-am gandit la un 2.0 FSI, benzina la 150 cai, un confortline pe care am mai pus niste optionale de vreo 2000 E, ala l-am condus si sunt super incantat. dar mai astept pareri despre faza cu stabilitatea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 8th May 2024 - 10:37 PM