IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

aerul conditionat

This topic is about aerul conditionat, the author, P30846, wrote about: salut, tot citesc mesajele celor care au megane. Toti cei care sunt multumiti de masina observ ca sunt inca in garantie. Asa eram si eu cand eram in g ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> aerul conditionat
P30846
post Aug 3 2005, 09:49 AM
Post #1


sofer incepator
*

Group: Membri
Posts: 15
Joined: 15-August 04
From: Bucuresti
Member No.: 30.839



salut,
tot citesc mesajele celor care au megane. Toti cei care sunt multumiti de masina observ ca sunt inca in garantie. Asa eram si eu cand eram in garantie.. super multumit.
Acum nu mai e asa, dupa ce mi s-au stricat flansele de la amortizor (kit amortizoare) acum am o alta 'mica' problema cu aerul conditionat. Daca merg cu masina mai mult de o ora cu aerul conditionat incepe sa imi curga apa pe presul din partea dreapta (locul de langa sofer).
Stiti ceva de problema asta? Este poate de la faptul ca in urma cu cateva saptamani am facut revizia si poate nu au fixat filtrul de aer cum trebuie???

Multam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mircea51547
post Aug 3 2005, 10:36 AM
Post #2


novice
**

Group: Membri
Posts: 33
Joined: 18-July 05
From: Bucuresti
Member No.: 51.540



Nu prea are legatura una cu alta...decat poate indirect.

In mod normal, exista un furtun prin care apa rezultata din condens pe schimbatorul de caldura, se scurge jos, sub masina.
Daca acest furtun este obturat dintr-un motiv sau altul, apa aia ajunge sa se scurga in masina.

Nu stiu exact pozitionarea acelui furtun la Megane, ar fi bine sa treci cu el pe la un service sa se uite....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bogdan53345
post Aug 16 2005, 02:23 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 15-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 53.338



[quote="mircea51547"]Nu prea are legatura una cu alta...decat poate indirect.

In mod normal, exista un furtun prin care apa rezultata din condens pe schimbatorul de caldura, se scurge jos, sub masina.
Daca acest furtun este obturat dintr-un motiv sau altul, apa aia ajunge sa se scurga in masina.

Nu stiu exact pozitionarea acelui furtun la Megane, ar fi bine sa treci cu el pe la un service sa se uite....[/qe uote]

Are dreptate omul! E furtunul infundat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 14th May 2024 - 06:01 PM