IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

bmw de unde stii ca e originala cartea service?

This topic is about bmw de unde stii ca e originala cartea service?, the author, florentin48719, wrote about: vreau sa-mi iau un 320 diesel 2002 cu carte service. mi-o aduce unul din germania care se ocupa cu asa ceva. de unde stiu eu ca e originala si ca nu e ... To read more just scroll down

 
Reply to this topicStart new topic
> bmw de unde stii ca e originala cartea service?
florentin48719
post Jun 8 2005, 11:06 PM
Post #1


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 7-June 05
From: Slatina (Olt)
Member No.: 48.712



vreau sa-mi iau un 320 diesel 2002 cu carte service. mi-o aduce unul din germania care se ocupa cu asa ceva. de unde stiu eu ca e originala si ca nu e contrafacuta de el? pot sa o verific undeva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G e o r g e
post Jun 8 2005, 11:07 PM
Post #2


workaholic * * * * * *
******

Group: Moderator
Posts: 11.052
Joined: 4-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.854



la reprezentanta BMW wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
florentin48719
post Jun 9 2005, 01:40 PM
Post #3


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 7-June 05
From: Slatina (Olt)
Member No.: 48.712



am intrebat acolo dar mi-au spus ca ei au o chestie in care introduci cheia si-ti spune cati km. are la bord. despre autenticitatea cartii service zic ei ca nu-mi pot spune
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Impuls
post Jun 10 2005, 03:06 PM
Post #4


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 188
Joined: 2-May 05
Member No.: 45.813



Cand vine masina, mergi cu ea la Automobile Bavaria si vezi ce spun ei. Plateste o inspectie completa la masina si vezi care este verdictul. Poti afla starea generala a masinii si numarul exact de km. Eventualele probleme pot iesi la iveala relativ repede. Din cartea tehnica nu poti deduce decat daca si-a facut reviziile la timp, daca a respectat garantia si daca a schimbat consumabilele constiincios. Nu cred insa ca trebuie sa iti faci probleme pentru o masina care vine de la nemti. Nimeni nu se coboara la neefectuarea unui schimb de ulei sau filtre pentru ca nu sunt un capat de lume. Pe tine te intereseaza daca masina este buna, daca sunt bube si in ce anume constau aceste bube. daca sunt probleme sau anumite componente dau semn de oboseala, intreaba ce implica schimbarea lor d.p.d.v. financiar.
Succes
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paraschivrazvan2...
post Jul 18 2016, 05:56 PM
Post #5


sofer
***

Group: Membri
Posts: 85
Joined: 2-March 16
Member No.: 147.865



Poti sa mergi la orice reprezwentanta Bmw, iar daca masina are reviziile facute acolo cu siguranta vei primii si intregul istoric al acesteia.


--------------------
FARA RECLAMA
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 08:15 PM