IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

pret promotie SEAT IBIZA dubios ?!

This topic is about pret promotie SEAT IBIZA dubios ?!, the author, , wrote about: ... To read more just scroll down

> pret promotie SEAT IBIZA dubios ?!
vasy46559
post May 21 2005, 06:23 PM
Post #1


novice
**

Group: Membri
Posts: 40
Joined: 10-May 05
From: Bucuresti
Member No.: 46.552



am analizat ofeta promotionala de la SEAT IBIZA si am constatat ca ceva nu e in regula.

Modelul IBIZA 1.2/64CP dara promotie are pret CIP 8786 eur + 1% ACCIZA +19%TVA =10560 EUR pret DDP

Apoi vine promotia care adauga pachetul HIT si pretul CIP devine 8890 iar DDP 10.819. Daca adaugam acciza de 1% si tva 19% la pretul CIP de 8890 ar tb ca DDP sa fie 10.685 EUR. O diferenta de 134 EUR care nu stim de unde vine.

Ori e ceva care imi scapa ori foaca bambilici astia de la SEAT cu noi.

Vreau sa achizitionez modelul IBIZA cu motor 1.2 , lam testat si imi place f mult, cred ca isi merita banii. Dar chestia improvizata cu CD-MP3 SONY e aiurea datorita faptului ca aparatul nu se prea potriveste cu locul lasat liber de RADIO - CD original si ramane un spatiu liber in partea de jos care arata rau de tot. Arata a improvizatie.Ce se poate face ca ma enerveaza la culme spatiul ala gol mai ales ca in spate finisajele nu sunt foarte foarte...se vede urat de tot... pacat chiar daca SONY are telecomanda smile.gif
Vreau sa mai pun pachetul FRESH (jante aliaj 15, upgrade climatronic si nu stiu ce tapiterie speciala) + metalizata aprox 11.800 EUR DDP.

Ce parere aveti de masinutza asta ?

Initial am vrut sa cumpar SUZUKI IGNIS.

Si inca ceva: uitati ce preturi sunt in OCCIDENT la IBIZA noua model reference http://www.whatcar.co.uk/RoadTest_FullData.asp

Mult mai ieftin si cu mult mai multe dotari de baza. In plus observ ca la noi optionalele ptr IBIZA de ex alarma (127 EUR la ei si 179 la noi CIP)si celelalte costa dublu chiar daca sunt aceleasi ...ca doar la ei se minteaza . Daca asa intram in UE inseamna ca ne ard europenii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th May 2024 - 07:04 PM