IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

RCA versus Masini tunate

This topic is about RCA versus Masini tunate, the author, GST, wrote about: sunt fel si fel de intamplari cu asigurarile... Dar in ultimul timp am auzit de persoane care si-au comandat la anumite firme de tuning bara fata, spa ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> RCA versus Masini tunate
GST
post Aug 19 2007, 02:21 PM
Post #21


sofer profesionist
****

Group: Membri
Posts: 223
Joined: 22-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 95.362



sunt fel si fel de intamplari cu asigurarile...
Dar in ultimul timp am auzit de persoane care si-au comandat la anumite firme de tuning bara fata, spate - custom made. si ies mai bine cu banii decat daca si-ar lua una noua stock. Ceea ce e un lucru bun zic eu... Sa ne gandim: eu vreau sa imi pun o bara custom pe spate, ma duc frumos mi-o comand, imi vine acasa. dau bara originala jos, o pun pe cea noua. Ies cu masina pe strada, ma loveste unu, imi sparge bara.... pe langa nervii produsi de intamplare, pot sa cer banii de la compania de asigurare ca sa imi fac eu singur masina (in regie proprie). Banii luati de la asigurator imi ajung sa acopar baguba, deci imi iau bara identica cu cea sparta in accident si imi mai raman si de o lada de bere chiar si un gratar.
Bine vorbim aici de masini unde bara stock sare de 10 mil. Ex: Civic '92 -14 mil, Ignis-13 mil, Astra Clasic- 15 mil


--------------------
1.3 DDIS 1.9 DDIS
si Opel Astra Classic 1.7 DTI alb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel60890
post Mar 7 2011, 09:26 PM
Post #22


sofer
***

Group: Membri
Posts: 77
Joined: 13-November 05
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 60.883



Voi aveti deja vise mai oameni buni. Sunt firme de asigurari care cu mare greutate si scremete de abia te despagubesc pt o masina standard sau te despagubesc pe jumatate...
Asa-s asiguratorii din RO, mai bine ati scrie aici de care firme trebuie sa ne ferim.
Doua le stiu eu SIGUR ca am avut de-a face cu ele, noroc ca am avut ceva relatii si am tras de niste sfori ca altfel ramaneam cu buza umflata. Canda aveam o Dacie 1310 normala nu tunata, m-a lovit unu cu o dacie mai veche, ma rog, s/a itamplat, nu-l condamn, o clipa de neatentie si gata, se poate intampla oricui. Omul si-a recunoscut vina, am fost la politie (asa era pe atunci, acum 5 ani) mi-a data sigurarea si cand la reparatii ce sa vezi, a venit un pseudo expert de la firma si a inceput ca aia nu despagubeste ca aia nu e cazul ca vopsea da numai 250 de grame caaia nu ca ailalta nu... imi venea sa-l dau cu capul de masina. Era asigurat la ASITRANS.... firma de ca*at. Feriti-va de ea!
Am patit-o anul asta cu altcineva, nu m-am suparat, se intampla, am facut constat amiabil si la constatare iar a inceput un cac*cios de la firma de asigurari sa sapuna ca aripa la dezmembrai costa atat ca un far de la dezmembrari costa atat un semnalizator second hand atat si atatia bani dau ei.... Atuni mi s-a urcat sangele la cap si i-am facut plangere penala, am dat firma in judecata si am gasit si alte parghii sa imi recuperez paguba, masina e obisnuita nu tunata, retineti. Asta am patit-o cu alta firma de ca*at, CARPATICA, deci feriti-va de acesti escroci pt ca nu se stie niciodata.


--------------------
Yaris D 4 - D Terra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:23 AM