IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

Chrysler Sebring

This topic is about Chrysler Sebring, the author, Sebi, wrote about: salutari. am nevoie de un mic ajutor din partea voastra care va pricepeti la Sebring. urmeaza sa achizitionez o astfel de masina, model 2007, echipare ... To read more just scroll down

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Chrysler Sebring
Sebi
post Jul 21 2007, 09:57 AM
Post #21


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 19-October 02
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 7.287



salutari. am nevoie de un mic ajutor din partea voastra care va pricepeti la Sebring. urmeaza sa achizitionez o astfel de masina, model 2007, echiparea touring, fabricata in USA. are cam 20000 KM parcursi. care este pretul care ar merita? cel care o vind cere 20000 Euro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebi
post Jul 21 2007, 10:01 AM
Post #22


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 19-October 02
From: Oradea (Bihor)
Member No.: 7.287



salutari. am nevoie de un mic ajutor din partea voastra care va pricepeti la Sebring. urmeaza sa achizitionez o astfel de masina, model 2007, echiparea touring, fabricata in USA. are cam 20000 KM parcursi. care este pretul care ar merita? cel care o vinde cere 20000 Euro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Jul 31 2007, 04:41 PM
Post #23


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



Salutare, pretul de catalog (din cate vad pe net) e cca 25500 euro, acuma...ce sa zic... 20000 de km la o masina noua nici nu ar trebui sa se simta in comportamentul ei, masina ar trebui sa se comporte ca noua. La kilometrii astia ar putea fi considerata masina de drivetest smile.gif pe care nu stiu daca obtii 5000 reducere de la vreun dealer.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drroqhy
post Dec 9 2007, 08:26 PM
Post #24


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 9-December 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.760



Salut.
Eu sunt posesorul fericit a unui Sebring Limited 2.0 16v model 2005-2006 pe care l-am luat cu 7000km la bord iar acu avand aproape 12000 ... toti cei 5000 de km i-am parcurs in Bucuresti de la inceputul lui august 2007 pana la mijlocu lu decembrie 2007 si pot spune ca masina merita toti banii... e adv ca mananca cam multa benzina dar asta e... confortu ce sa mai zic... mai am o Toyota Corolla din 2005 dar nu se compara deloc... confortu e ffffffoarte bun... la system audio nu am ce zice... cele doua subufare din spate fac toata diferenta... iar tinuta la drum e impecabile... nu mai vb de linia masinii ... singura problema este tobare care are un aspect nu prea incantator desi o voi schimba cu o BORLA ... motoru de 2.0L nu e cine stie ce dar voi incerca cu o turbina si un intercooler sa o aduc la vreo 250CP...

Astept sa mai citesc posturi si de la alti posesori si caut un club Chrysler sau Sebring din Romania... daca stie cineva de vreunul il rog sa ma contacteze si pe mine... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dokkadokka
post Mar 2 2008, 12:36 PM
Post #25


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 23-December 07
Member No.: 115.882



Salut,si eu am un Sebring LX 200 Limited second achizitionat in decembrie anul trecut, am dat 9500 pe el la 43000km si sunt foarte multumit de el. Cu consumul ai dreptate,in oras in aglomeratie se duce in 14-15,dar asta e. Daca ai idee cam cat costa consumabilele, filtre benzina, aer, ulei, polen , placute de frina,etc. Ca ulei eu folosesc Castrol SLX Professional 5W-30,costa cam 160 RON 4litri .O zi buna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drroqhy
post Jul 5 2008, 12:57 PM
Post #26


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 9-December 07
From: Bucuresti
Member No.: 115.760



QUOTE (dokkadokka @ Mar 2 2008, 02:36 PM) *
Salut,si eu am un Sebring LX 200 Limited second achizitionat in decembrie anul trecut, am dat 9500 pe el la 43000km si sunt foarte multumit de el. Cu consumul ai dreptate,in oras in aglomeratie se duce in 14-15,dar asta e. Daca ai idee cam cat costa consumabilele, filtre benzina, aer, ulei, polen , placute de frina,etc. Ca ulei eu folosesc Castrol SLX Professional 5W-30,costa cam 160 RON 4litri .O zi buna


uite ce date poti sa-ti ofer... de la ultima revizie din 23.01.2008... filtru de ulei costa 17,40 RON si uleiul care e CASTROl SLX Professional 5W30 165,71 RON... celelalte nu le-am schimbat ... eu iti recomand ca piesele sa le cumperi din alta parte deoarece, cei de la casa auto au pretul mult prea mare, si sa te duci la un alt service... motorul e un DOHC produs de HONDA deci schimbarea consumabilelor nu e prea complicata si gasesti usor unde sa le schimbi... din cate stiu ,daca vrei sa faci revizia neaparat la casa auto, poti sa te duci la ei si le ceri sa iti scoata la imprimanta pretul la toate consumabilele care le au pentru modelul tau...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vissa
post Sep 27 2008, 04:21 PM
Post #27


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 27-September 08
Member No.: 118.058



BUNA LA TOATA LUMEA...POATE CINEVA SAMI ZICA DACA AU PROBLEME CU TRANSMISIA?CA EU AM PROBLEME CU EA MASINA DIN 2004
verymad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vissa
post Sep 27 2008, 07:11 PM
Post #28


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 27-September 08
Member No.: 118.058



sau daca stiti pe cineva ca....o vand confused.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chupacabra
post Oct 14 2008, 04:34 PM
Post #29


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 14-October 08
Member No.: 118.271



SAL ! Doar ce mi-am achizitionat un sebring 2.4 AT 2006 si nu stiu de unde sa ii cumpar consumabilele.
Vreau sa fac schimburile la un service din orasul meu.ma intereseaza doar filtrul de aer,benzina si uleiul ! Daca ma puteti ajuta cu cateva informatii... va rog !
O casa auto mi-a spus ca trebuiesc aduse din afara. imposibil !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hoinar
post Oct 14 2008, 05:35 PM
Post #30


membru vesel
******

Group: Membri
Posts: 1.829
Joined: 7-January 07
From: Iasi (Iasi)
Member No.: 96.184



Salut. Cred ca lumea te-ar putea ajuta daca ai zice care e orasul tau smile.gif.
Sper ca aici sa gasesti toate detaliile: http://www.chrysler.ro/dealer/index.html
Ai acolo o lista de centre Chrysler. Trebuie sa gasesti un loc in care sa poti comanda consumabilele necesare.


--------------------
Hauris
Membru al grupului "Noua ne place avatarul lui Mariustom!"
QUOTE (James Kilowatt @ Jan 21 2009, 10:57 PM) *
Pe de alta parte, sunt convins ca oamenii sunt mai dobitoci decat furnicile de cate ori sunt in trafic. Traficul e situatia in care oamenii sunt mai primitivi, previzibili si mai simpli decat oile sau albinele care au un creier cat o gamalie.D Si cu toate astea se considera niste toti niste soferi de geniu ... :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vissa
post Oct 20 2008, 07:48 PM
Post #31


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 3
Joined: 27-September 08
Member No.: 118.058



parerea mea este sa le cumperi de la iei ......si sa le schimbi la un mecanic de al tau pentru ca toate repr din romania fura pe fata de la clienti si nici nu sti ceti schimba si ce nu...din pacate asta este la noi am un prieten care sa dus cu un bmw la cluj si ia bagat in motor 7 litri de uleio whistling.gif asta pe factura ca in realitate nu prea au unde intra atatia litri...asa ca tu fa cum vrei dar orice mecanic bun poate schimba o piesa si in ce oras stai????stiti cumva de vreo cutie de viteze de vanzare ??de sebring????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LooLee
post Nov 11 2008, 07:43 PM
Post #32


rider on the storm
****

Group: Membri
Posts: 213
Joined: 19-February 05
From: Galati (Galati)
Member No.: 40.748



QUOTE (chupacabra @ Oct 14 2008, 10:34 AM) *
SAL ! Doar ce mi-am achizitionat un sebring 2.4 AT 2006 si nu stiu de unde sa ii cumpar consumabilele.
Vreau sa fac schimburile la un service din orasul meu.ma intereseaza doar filtrul de aer,benzina si uleiul ! Daca ma puteti ajuta cu cateva informatii... va rog !
O casa auto mi-a spus ca trebuiesc aduse din afara. imposibil !

Vei schimba doar filtrul de aer si uleiul. Filtrul de benzina nu se schimba. Daca va fi necesar probabil placutele de frana sau ce o sa-ti mai gaseasca. Revizia o poti face unde vrei tu in Romania fiind doar 10 dealeri care in mod normal ar trebui sa asigure si service, acum depinde care este mai aproape de tine. Te sfatueisc sa optezi pentru piese de schimb fabricate de Mopar USA indiferent de unde le cumperi service autorizat sau magazin piese import.
Un lucru bine de notat este faptul ca la Sebring am avut cele mai ieftine revizii. Am facut 2 pana in prezent fiecare ajungand 350 lei in parte, considerabil mai ieftin decat la Clio confused.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionasbox
post Mar 9 2009, 09:32 PM
Post #33


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 2
Joined: 9-March 09
Member No.: 119.466



[Eu am cumparat un Sebring nou de o saptamana. Pretul de catalog a fost era 24 881 EURO fara TVA si am primit un discount de 49.9% adica am platit 12 478 EURO +TVA. Masina are cam tot ce se pune pe o masina de lux, aici e foarte mult de vorbit, inclusiv pachet video cu HDD 20Gb, genti 18'x7.0 aluminiu, incalzire + racire pahar cafea s-au sticla bere dupa caz..etc.etc. Motorul este 2.0CRD 16V 140CP si este produs de VW in Mexic (noul Common Rail care se monteaza pe noul VW Passat 2.0). La pretul acesta mia ofertat un dealer local o Scoda Fabia mai bine echipata acum doua luni. Daca stau sa ma gandesc aproape ca pot baga in porbagaj doua Fabia la ce gabarit are Sebring-ul 5 metri lungime & 1.85 latime. Va sfatuesc sa alergati la dealer poate mai prindeti oferta. Stiu ca in doua zile s-au vandut 30 de masini. Bafta.

Attached File(s)
Attached File  DSC06996.jpg ( 69.96K ) Number of downloads: 43
Attached File  DSC06992.jpg ( 102.57K ) Number of downloads: 36
Attached File  DSC06995.jpg ( 94.52K ) Number of downloads: 29
Attached File  DSC06994.jpg ( 98.35K ) Number of downloads: 27
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G e o r g e
post Mar 10 2009, 03:42 PM
Post #34


workaholic * * * * * *
******

Group: Moderator
Posts: 11.052
Joined: 4-August 03
From: Bucuresti
Member No.: 14.854



sa o stapanesti sanatos . luata de la sibiu , a ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
juckyjr
post Aug 4 2009, 11:46 PM
Post #35


perioada de proba


Group: Membri
Posts: 1
Joined: 4-August 09
From: cluj
Member No.: 120.604



a

QUOTE (ionasbox @ Mar 9 2009, 10:32 PM) *
[Eu am cumparat un Sebring nou de o saptamana. Pretul de catalog a fost era 24 881 EURO fara TVA si am primit un discount de 49.9% adica am platit 12 478 EURO +TVA. Masina are cam tot ce se pune pe o masina de lux, aici e foarte mult de vorbit, inclusiv pachet video cu HDD 20Gb, genti 18'x7.0 aluminiu, incalzire + racire pahar cafea s-au sticla bere dupa caz..etc.etc. Motorul este 2.0CRD 16V 140CP si este produs de VW in Mexic (noul Common Rail care se monteaza pe noul VW Passat 2.0). La pretul acesta mia ofertat un dealer local o Scoda Fabia mai bine echipata acum doua luni. Daca stau sa ma gandesc aproape ca pot baga in porbagaj doua Fabia la ce gabarit are Sebring-ul 5 metri lungime & 1.85 latime. Va sfatuesc sa alergati la dealer poate mai prindeti oferta. Stiu ca in doua zile s-au vandut 30 de masini. Bafta.


imi dai te rog niste informatii despre masina : consum , calitate , manevrabilitate etc.doresc si eu sa achizitionez una , 16000€ tva inclus cu piele etc.ms

This post has been edited by juckyjr: Aug 4 2009, 11:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TIBINEL
post Mar 12 2011, 02:18 PM
Post #36


rebel fara leac
*****

Group: Membri
Posts: 363
Joined: 29-March 09
From: Montreal,Canada
Member No.: 119.635



Ce pot spune este ca am vazut Sebring la 350.0000km si mergea ok!si tabla foarte ok!
Dar din gama Chrysler nu este cea mai laudata,cel putin in Canada
Dar este ok pentru o masina normala,de familie fara pretentii sport,sau sa o duci pe Hungaroring.


--------------------
CHRYSLER NEON 2L-150CP, EX-TOYOTA AVENSIS 2,2 D-4D 150+CP
Eu sunt mic,tu ma faci mare
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
Tags
No Tag inserted yet

2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



RSS Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 05:51 AM